Tələbələrimiz “Azərikimya” İB tərəfindən təşkil olunmuş kross yarışında mükafatlandırılıblar
Mayın 6-da SOCAR “Azərikimya” İstehsalat Birliyinin və Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi və 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan olunması münasibətilə Sumqayıt şəhərində yerləşən idarə, müəssisə və təşkilatların əməkdaşları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələrinin iştirakı ilə Sumqayıt bulvarı ərazisində keçirilən kross yarışının qaliblərinə mükafatların təqdimetmə mərasimi keçirildi.
Böyük ruh yüksəkliyi ilə keçən və təxminən 200 nəfərin iştirak etdiyi idman yarışında kişilər arasında yüksək əzmkarlıq nümayiş etdirən “Sumqayıt Texnologiyalar Parkı” MMC-nin əməkdaşı Şahin Səfixanov finişə birinci çatdı. “SOCAR-Polymer” MMC-nin işçisi Samir Cavadov və Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbəsi İsmət Əzimzadə müvafiq olaraq ikinci və üçüncü yerləri bölüşdülər.
Qadınlar arasında isə YAP Sumqayıt Şəhər Təşkilatının nümayəndəsi Tünzalə Süleymanova turnirin birincisi olmuş, Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri: Zeynəb Quliyeva və Nəzrin Həsənova isə ikinci və üçüncü yerləri bölüşdülər.
Qaliblərə “Azərikimya” İB-nin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən diplom, mükafatlar və medallar təqdim olundu.
Turnirin qalibləri ilə bərabər, kişilər arasında 4, 5 və 6-cı yerin sahibləri: Mirnuh Tağılı (SDU), Taleh Babayev (SDU-nun nəzdində Sumqayıt Texniki Kolleci), Ağasif Məlikov (SDU), qadınlar arasında isə Fatimə Mahmudlu (SDU), Leyla Namazova (YAP Sumqayıt Şəhər Təşkilatı) və Sevinc Şəfiyeva (“Azərikimya” İB) diplomla təltif olundu.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ были удостоены наград в соревнованиях по кроссу, организованных ПО «Азерикимья»
Yerləşdirilmə tarixi : 08 Май 2023 15:24
Студенты СГУ были удостоены наград в соревнованиях по кроссу, организованных ПО «Азерикимья»
6 мая состоялась церемония вручения призов победителям кросса, прошедшего на территории Сумгаитского бульвара с участием работников учреждений, предприятий и организаций, а также студентов вуза и средних специальных учебных заведений города Сумгаита, организованного Производственным объединением SOCAR «Азерикимья» и Сумгаитским городским управлением молодежи и спорта по случаю 100-летия со дня рождения Гейдара Алиева и объявления 2023 года «Годом Гейдара Алиева».
В спортивном соревновании, в котором приняли участие около 200 человек, первым среди мужчин к финишу пришел сотрудник ООО «Сумгаитский технопарк» Шахин Сафиханов. Сотрудник ООО «СОКАР-Полимер» Самир Джавадов и студент Сумгаитского государственного университета Исмет Азимзаде разделили второе и третье места.
Среди женщин победу в турнире одержала представитель Сумгаитской городской организации ПНА Тунзала Сулейманова, а студентки Сумгайытского государственного университета Зейнаб Гулиева и Назрин Гасанова заняли второе и третье места.
Профсоюзный комитет ПО «Азерикимья» вручил победителям дипломы, призы и медали.
Дипломами также были награждены обладатели 4, 5 и 6 места среди мужчин - Мирнух Тагылы (СГУ), Талех Бабаев (технический колледж при СГУ), Агасиф Маликов (СГУ), а среди женщин - Фатима Махмудлу (СГУ), Лейла Намазова (ПНА Сумгаитская городская организация) и Севиндж Шафиева (ПО «Азерикимья»).