Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Komanda quruculuğu” mövzusunda tədbir keçirildi
Mayın 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və SUP.VC şirkətinin təşkilatçılığı ilə “Komanda quruculuğu” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbirdə SUP.VC şirkətinin direktoru Rəşad Eyvazov, İnnovasiya üzrə ekspert Vüsal Kərimli, SDU Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, TEC-in elmi rəhbəri dosent Lalə Bünyatova, bütün fakültələrin TEC rəhbərləri və üzvləri olan tələbər, Gənc Alimlər Şurasının üzvləri iştirak etdilər.
Sonra Rəşad Eyvazov iştirakçıları salamladı və görüşün təşkilinə və yaradılan şəraitə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəhbərliyinə təşəkkür etdi, rəhbərlik etdiyi şirkətin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihələrdən bəhs etdi.
Ekspert Vüsal Kərimli “Komanda quruculuğu” mövzusunda geniş məruzə etdi. Bildirdi ki, görüşün keçirilməsində məqsəd iştirakçılara startap qurarkən düzgün komanda formalaşdırmaq, komanda üzvlərini doğru seçmək, vəzifə bölgüsü haqqında məlumat verməkdir. Həmçinin əsas məqsədimiz regionlarda öz startapını, biznesini qurmaq istəyən şəxslər üçün bu sahə üzrə mövcud imkanları əlçatan etməkdir.
Ekspert Vüsal Kərimli gənclərə layihə çərçivəsində komanda quruculuğu haqqında slayd vasitəsilə ətraflı məlumat verdi.
Həmçinin İştirakçılara Startap qurarkən düzgün komanda formalaşdırmaq, komanda üzvlərini doğru seçmək və vəzifə bölgüsü haqqında ətraflı məlumat verildi. Əsas məqsədi regionlarda öz Startapını və biznesini qurmaq istəyən şəxslərə bu sahə üzrə mövcud imkanları əlçatan etmək olan görüşdə tələbələr mentorlara çoxsaylı suallar ünvanladılar.
Yeni həll yolları, imkan və fürsətlərlə bağlı görüş iştirakçıları arasında maraqlı müzakirələr aparıldı.
Qeyd edək ki, təşkilatçılar gənclərin bu marağını nəzərə alaraq, belə görüşlərin davamlı xarakter alacağını qeyd etdilər. Bildirildi ki, regionlardan olan belə fəal tələbələrlə işləmək çox səmərəli nəticələr verəcəkdir.

Главная страница | Новости | В СГУ прошло мероприятие «Формирование команды»
2 мая в Сумгаитском государственном университете состоялось мероприятие «Формирование команды», организованное компанией SUP.VC. при поддержке Агентства инноваций и цифрового развития.
В мероприятии приняли участие директор компании SUP.VC Рашад Эйвазов, эксперт по инновациям Вюсал Керимли, руководитель научной части СГУ доц. Самир Оруджев, научный руководитель СНО доц. Лала Буньятова, руководители и члены СНО от всех факультетов, студенты, члены Совета молодых ученых. Напомним, что все участники зарегистрировались по заранее указанной ссылке.
Рашад Эйвазов приветствовал участников и поблагодарил руководство Сумгаитского государственного университета за созданные условия для организации встречи и рассказал о проектах, реализованных его компанией.
Эксперт Вюсал Керимли выступил с докладом «Формирование команды». Он отметил, что цель проведения встречи-проинформировать участников о правилах формирования команды, правильном выборе его членов и распределении их обязанностей, а также сделать имеющиеся в этой сфере возможности доступными для тех, кто хочет основать свой стартап и бизнес в регионах. Доклад сопровождался показом слайдов по теме.
Далее студенты задавали менторам интересующие их вопросы, на которые были даны подробные ответы. Участники встречи получили возможность обменяться мнениями, рассказать о своих идеях, новых решениях и возможностях.
Организаторы встречи заявили, что с учетом заинтересованности молодежи такие встречи будут носить регулярный характер. Было отмечено, что работа с такими активными студентами из регионов даст очень плодотворные результаты.