Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində intellektual “Bilik yarışı” keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Aprel 2023 15:08
SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində intellektual “Bilik yarışı” keçirildi
Aprel ayının 28-də SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Maliyyə və mühasibat uçotu, həmçinin İqtisadiyyat kafedralarının birgə təşkilatçılığı ilə tələbələrin elmi və intellektual fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması məqsədilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş “Bilik yarışı” keçirildi.
Əvvəlcə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildi, Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olundu.
İqtisadiyyat kafedrasının dosenti Lalə Vəliyeva və Maliyyə-mühasibat uçotu kafedrasının dosenti Dilarə Əmiraslanovanın moderatorluğu ilə təşkil olunmuş tədbiri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayevaaçaraq iştirakçıları salamladı və tədbirin əhəmiyyətindən bəhs etdi.Bildirdi ki, Ulu Öndər Azərbaycan gəncliyinin hərtərəfli şəxsiyyət kimi formalaşmasını cəmiyyətin bir nömrəli qayğısı hesab edirdi. Tədbirin Ümummilli Liderin anadan olmasının 100 illik yubileyi ərəfəsində keçirilməsinin təsadüfi olmadığını bildirdi. Qeyd etdi ki, yarışa qatılan tələbələr öz bilik və bacarıqları, məntiqi düşüncələri ilə fərqlənə biləcəklər. Prezident İlham Əliyevin əsası Ulu Öndər tərəfindən qoyulmuş gənclər siyasətini uğurla davam etdirdiyini vurğulayan dosent Aynurə Yəhyayeva tələbələrin mükəmməl mütəxəssis kimi yetişməsi üçün universitetdə hər bir şərait yaradıldığını qeyd etdi.Yarışın fərdi, yaxud kollektiv olaraq öz potensialını yoxlamaq üçün fürsət olduğunu söyləyən dekan iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Sonra tədbirin moderatoru “Pay+i+tax”, “Viktoriya”, “Xarıbülbül”, “Gənc iqtisadçılar”, “Zirvə” komandalarını səhnəyə dəvət etdi. 3 turda davam edən bilik yarışması tələbələrin ifasında təqdim edilən şeir və mahnılarla daha da rəngarəng oldu.
Yarış ev tapşırığı mərhələsi ilə davam etdi. Onun şərtlərinə uyğun olaraq, hər komandadan bir tələbə “Heydər Əliyev və Azərbaycan iqtisadiyyatı” mövzusu üzrə slaydlar təqdim etdilər.
Münsiflər heyəti İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev, Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının müdiri dosent Məlahət Pənahəliyeva, həmin kafedranın professoru Şəfa Əliyev, Biznesin təşkili və menecment kafdrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov, Keyfiyyət Təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova tələbələrin çıxışlarına münasibət bildirdilər.

Home | News | An intellectual "Knowledge Competition" was held at the faculty of Economics and management of SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 28 April 2023 15:08
An intellectual "Knowledge Competition" was held at the faculty of Economics and management of SSU
On April 28, a "Knowledge competition" dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held at the faculty of Economics and management of SSU with the joint organization of the departments of Finance and accounting, as well as Economics.
First, the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was played, and the dear memory of Great Leader Heydar Aliyev was commemorated with a minute"s silence.
The event, which was moderated by Lala Valiyeva, associate professor of the department of Economics welcomed associate professor Dilara Amiraslanova - the department of Finance and accounting, the dean of the faculty of Economics and management, associate professor Aynura Yahyayeva, and spoke about the importance of the event. She said that it was no coincidence that the event was held on the eve of the 100th anniversary of the birth of the National Leader. She noted that the students participating in the competition will be able to distinguish themselves with their knowledge and skills and logical thinking. President Ilham Aliyev has successfully continued the youth policy founded by the Great Leader. Associate professor Aynura Yahyayeva noted that every condition is created in the university for students to grow up as excellent specialists. She said that the competition is an opportunity to test their potential individually or collectively, and wished the participants success.
Then the moderator of the event   invited "Pay+i+tax", "Victoria", "Kharibulbul", "Young Economists", "Zirva" teams to the stage. The knowledge competition, which continued in 3 rounds, became more interesting with poems and songs performed by students.
The competition continued with the homework stage. According to its conditions, one student from each team presented slides on the topic "Heydar Aliyev and the economy of Azerbaijan".
The jury is composed of associate professor Aynura Yahyayeva, dean of the faculty of Economics and management, associate professor Logman Abdullayev, head of the department of Finance and accounting, associate professor Malahat Panahaliyeva, head of the World economy and Marketing Department, Professor Shafa Aliyev of the same department, associate professor Galib Huseynov, head of the department of Business Organization and management, head of Quality Assurance Department Narmin Hasanova expressed their opinion on the students" performances.