Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun müəllim və tələbələri Türkiyədə keçirilən beynəlxalq konfransa qatıldılar
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Aprel 2023 16:30
SDU-nun müəllim və tələbələri Türkiyədə keçirilən beynəlxalq konfransa qatıldılar
Aprelin 8-də Sumqayıt Dövlət Universiteti Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Türkiyənin İzmir şəhərində onlayn formatda keçirilən “Dəyişən dünyada elm, sosial və sağlıq elmləri” IX beynəlxalq konfransında iştirak etdilər.
BZT Akademiyası, Dublin və Ege universitetlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilən, 21 ölkənin iştirak etdiyi konfransda türk dövlətlərinin aparıcı universitetləri ilə yanaşı, nüfuzlu dünya, həmçinin Azərbaycan alimləri və tələbələr iştirak etdilər.
Əvvəlcə konfransın baş koordinatoru Dr. Baha Ahmet Yılmaz və təşkilat komitəsinin üzvü Prof. Dr.Yueqi Zhang iştrakçıları salamlayaraq, konfransın mühüm əhəmiyyətindən bəhs etdilər.
Beynəlxalq konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi tarixin müxtəlif dövrlərini əhatə edən məruzələrlə çıxış etdilər. Tələbələrin tezisləri beynəlxalq hakimlər tərəfindən 9 bal dəyərində qiymətləndirildi.
İki gün davam edən konfransın sonunda uğurla çıxış edən müəllim və tələbələrimiz müvafiq sertifikatlara layiq görüldülər.

Home | News | TEACHERS AND STUDENTS OF SSU PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL CONFERENCE HELD IN TURKEY
TEACHERS AND STUDENTS OF SSU PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL CONFERENCE HELD IN TURKEY
On April 8, a group of students of the faculty of History and geography of Sumgayit State University participated in the 9th international conference "Science, social and health sciences in a changing world" held online in Izmir, Turkey.
The conference organized by BZT Academy, Dublin and Aegean universities, attended by 21 countries and by leading universities of Turkish states Azerbaijani scientists and students participated.
First, the chief coordinator of the conference Dr. Baha Ahmet Yilmaz and member of the organizing committee Prof. Dr. Yueqi Zhang welcomed the participants and spoke about the importance of the conference.
At the international conference, a group of teachers and students of the faculty of History and geography of Sumgayit State University made a speech covering different periods of history. Students" theses were evaluated by international judges at the value of 9 points.
At the end of the two-day conference, our teachers and students who successfully spoke were awarded with appropriate certificates.