Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun müəllim və tələbələri Türkiyədə keçirilən beynəlxalq konfransa qatıldılar
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Aprel 2023 16:30
SDU-nun müəllim və tələbələri Türkiyədə keçirilən beynəlxalq konfransa qatıldılar
Aprelin 8-də Sumqayıt Dövlət Universiteti Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Türkiyənin İzmir şəhərində onlayn formatda keçirilən “Dəyişən dünyada elm, sosial və sağlıq elmləri” IX beynəlxalq konfransında iştirak etdilər.
BZT Akademiyası, Dublin və Ege universitetlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilən, 21 ölkənin iştirak etdiyi konfransda türk dövlətlərinin aparıcı universitetləri ilə yanaşı, nüfuzlu dünya, həmçinin Azərbaycan alimləri və tələbələr iştirak etdilər.
Əvvəlcə konfransın baş koordinatoru Dr. Baha Ahmet Yılmaz və təşkilat komitəsinin üzvü Prof. Dr.Yueqi Zhang iştrakçıları salamlayaraq, konfransın mühüm əhəmiyyətindən bəhs etdilər.
Beynəlxalq konfransda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi tarixin müxtəlif dövrlərini əhatə edən məruzələrlə çıxış etdilər. Tələbələrin tezisləri beynəlxalq hakimlər tərəfindən 9 bal dəyərində qiymətləndirildi.
İki gün davam edən konfransın sonunda uğurla çıxış edən müəllim və tələbələrimiz müvafiq sertifikatlara layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Преподаватели и студенты СГУ приняли участие в Международной конференции Турции
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Апрель 2023 16:30
Преподаватели и студенты СГУ приняли участие в Международной конференции Турции
8 апреля группа студентов факультета истории и географии Сумгаитского государственного университета приняла участие в 9-й международной конференции «Наука, социальные науки и медицинские науки в меняющемся мире», которая прошла в режиме онлайн в Измире, Турция.
В конференции, организованной BZT Academy, Дублинским и Эгейским университетами, приняли участие представители 21 страны, ведущие университеты турецких государств, а также азербайджанские ученые и студенты.
главный координатор конференции док. Баха Ахмет Йылмаз и член оргкомитета проф. док. Юэци Чжан приветствовали участников и рассказали о значении конференции.
В ходе работы конференции преподаватели и студенты факультета истории и географии Сумгаитского государственного университета выступили с докладами на темы, охватывающие разные периоды истории. Доклады студентов СГУ были оценены международным жюри в 9 баллов.
По итогам двухдневной конференции наши преподаватели и студенты были награждены соответствующими сертификатами.