SDU-nun tələbələri almaniyalı professorun mühazirəsində oldular
Qərbi Kaspi Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetlərinin professorları, müxtəlif sahələrdə tanınmış alim və tədqiqatçıların iştirakı ilə tematik həftələr, yaz, yay, qış, payız düşərgələri təşkil edir.
Bu dəfə universitetin qonağı "Beynəlxalq yaz mühazirələri" çərçivəsində Almaniyanın Schmalkalden Universitetinin professoru Dr. Jürgen Gemeinhardt oldu. Professor iqtisadiyyatın qiymətləndirilməsi meyarları, mexanizmləri barədə məruzə ilə çıxış etdi, tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Mühazirədə Qərbi Kaspi Universiteti ilə yanaşı, digər ali təhsil ocaqlarının nümayəndələri, həmçinin Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin TEC rəhbəri dosent Təranə Əhmədova və tələbələr iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ прослушали лекцию немецкого профессора
Западно-Каспийский университет организует тематические недели, весенние, летние, зимние, осенние лагеря с участием профессоров престижных университетов мира и известных ученых и исследователей в различных областях.
Очередным гостем университета в рамках проекта «Международные весенние лекции» стал профессор Шмалькальденского университета Германии док. Юрген Гемейнхардт. Профессор выступил с докладом о критериях и механизмах экономического оценивания и ответил на вопросы студентов.
Помимо Западно-Каспийского университета в лекции приняли участие представители других высших учебных заведений, в том числе руководитель СНО факультета экономики и управления Сумгаитского государственного университета доц. Тарана Ахмедова и студенты.