SDU-nun tələbələri almaniyalı professorun mühazirəsində oldular
Qərbi Kaspi Universiteti dünyanın nüfuzlu universitetlərinin professorları, müxtəlif sahələrdə tanınmış alim və tədqiqatçıların iştirakı ilə tematik həftələr, yaz, yay, qış, payız düşərgələri təşkil edir.
Bu dəfə universitetin qonağı "Beynəlxalq yaz mühazirələri" çərçivəsində Almaniyanın Schmalkalden Universitetinin professoru Dr. Jürgen Gemeinhardt oldu. Professor iqtisadiyyatın qiymətləndirilməsi meyarları, mexanizmləri barədə məruzə ilə çıxış etdi, tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Mühazirədə Qərbi Kaspi Universiteti ilə yanaşı, digər ali təhsil ocaqlarının nümayəndələri, həmçinin Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin TEC rəhbəri dosent Təranə Əhmədova və tələbələr iştirak etdilər.

Home | News | Students of SSU attended a lecture of the German professor
Western Caspian University organizes thematic weeks, spring, summer, winter, autumn camps with the participation of professors of prestigious universities of the world, well-known scientists and researchers in various fields.
This time, the guest of the university is the professor of Schmalkalden University of Germany Dr. Jurgen Gemeinhardt within the framework of "International Spring Lectures". The professor gave a report on the criteria and mechanisms of economic evaluation and answered the studentsʾ questions.
In addition to Western Caspian University, representatives of other higher education institutions, as well as the head of SSO of the faculty of Economics and management of Sumgayit State University  associate professor Tarana Ahmadova and students took part in the lecture.