Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Enactus komandası "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda baş tutan təlimdə iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Aprel 2023 14:00
SDU-nun Enactus komandası "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda baş tutan təlimdə iştirak etdi
Aprelin 2-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı, "Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək" İctimai Birliyi, Startup Grind Baku Hub və Enactus Azərbaycanın birgə təşkilatçılığı ilə "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda təlim keçirildi.
Maestro Studionun CEO və qurucusu, tədbirin spikeri Mədinə Paşayeva çıxışında sosial sahibkarlığın əhəmiyyətli dərəcədə təsir yaratmaq gücündə olduğu, düzgün strategiyalarla necə effektiv həll yolları təklif olunacağını, sosial bir missiyası olan bir layihənin idarə olunması zamanı qarşılaşdığımız çətinliklər, habelə imkanlar və sosial bir layihənin təsirini ölçmək üçün istifadə olunan metodlar barədə geniş çıxış etdi.
Daha sonra təlimlərin mövzuları ətrafında geniş müzakirələr aparıldı.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Enactus komandasının kapitanı Şəfa İsayeva və komanda heyəti fəal iştirak etdilər.

Home | News | The Enactus team of SSU participated in the training on "Social Entrepreneurship"
On April 2, a training on "Social Entrepreneurship" was held under the joint organization of the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan, the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan, the "Support to Youth Education" Public Union, Startup Grind Baku Hub and Enactus Azerbaijan.
The CEO and founder of Maestro Studio, Madina Pashayeva, the speaker of the event, spoke about the power of social entrepreneurship to create an impact, how to offer effective solutions with the right strategies, the challenges we face when managing a project with a social mission, as well as opportunities.
Later, discussions were held on the topics of the trainings.
Sumgayit State University Enactus team captain Shafa Isayeva and team members actively participated in the event.