Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Enactus komandası "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda baş tutan təlimdə iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Aprel 2023 14:00
SDU-nun Enactus komandası "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda baş tutan təlimdə iştirak etdi
Aprelin 2-də Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı, "Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək" İctimai Birliyi, Startup Grind Baku Hub və Enactus Azərbaycanın birgə təşkilatçılığı ilə "Sosial sahibkarlıq" mövzusunda təlim keçirildi.
Maestro Studionun CEO və qurucusu, tədbirin spikeri Mədinə Paşayeva çıxışında sosial sahibkarlığın əhəmiyyətli dərəcədə təsir yaratmaq gücündə olduğu, düzgün strategiyalarla necə effektiv həll yolları təklif olunacağını, sosial bir missiyası olan bir layihənin idarə olunması zamanı qarşılaşdığımız çətinliklər, habelə imkanlar və sosial bir layihənin təsirini ölçmək üçün istifadə olunan metodlar barədə geniş çıxış etdi.
Daha sonra təlimlərin mövzuları ətrafında geniş müzakirələr aparıldı.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Enactus komandasının kapitanı Şəfa İsayeva və komanda heyəti fəal iştirak etdilər.

Команда Enactus СГУ приняла участие в тренинге «Социальное предпринимательство».
2 апреля прошел тренинг «Социальное предпринимательство», организованный совместно Молодежным фондом Азербайджанской Республики, Союзом студенческих молодежных организаций Азербайджана, Общественным объединением «Поддержка образования молодежи», Startup Grind Baku Hub и Enactus Азербайджан.
Спикер мероприятия, Генеральный директор и основатель Maestro Studio Медина Пашаева, подробно рассказала о значении социального предпринимательства. Она также рассказала о стратегии правильного внесения предложений способов эффективных решений, о проблемах, с которыми мы сталкиваемся при управлении социальным проектом, а также о возможностях и методах измерения воздействия социального проекта.
Мероприятие продолжилось обсуждениями по теме.
В тренинге приняла активное участие команда Enactus Сумгаитского государственного университета во главе с капитаном Шафа Исаевой.