Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz mühasibatlıq sahəsində beynəlxalq sertifikata layiq görüldülər
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Aprel 2023 12:15
Tələbələrimiz mühasibatlıq sahəsində beynəlxalq sertifikata layiq görüldülər
Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə yeni akkreditə olunmuş “Finans Academy” tədris mərkəzində ICB “Certificate in Advanced Bookkeeping” üzrə ilk təlimlər başa çatdı.
APFM rəhbərliyi və proqramın təlimçiləri dinləyiciləri təbrik etdilər, bildirdilər ki,  peşəkar kadr hazırlığı böyük əhəmiyyət kəsb edir, dinləyicilər tədris müddətində mühasib kimi işə başlamaları üçün lazım olan bilik və bacarıqlar əldə edərək biliklərini təcrübədə tətbiq edirlər.
Qeyd etdilər ki, dinləyicilər arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühasibat uçotu ixtisası üzrə 4-cü kurs tələbəsi Nuriyyə Hüseynova və magistrant Türkan Seyfullayeva tədris müddətini uğurla başa vuraraq, yekun imtahanda topladıqları yüksək bala görə mühasibatlıq sahəsində ICB “Certificate in Advanced Bookkeeping” üzrə beynəlxalq sertifikata layiq görülüblər.
Tədbirdə SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək APFM rəhbərliyinə maliyyə və mühasibat sahəsində peşəkar mütəxəssislərin hazırlanmasında təşkil etdikləri layihələrə fakültənin bir qrup müəllim, tələbə və magistrantını dəvət etdiklərinə görə minnətdarlığını bildirdi və sertifikatlara layiq görülmüş bütün dinləyiciləri təbrik etdi.
Sonda təlimi müvəffəqiyyətlə başa vurmuş və imtahanlardan uğur qazanmış dinləyicilərə sertifikatlar təqdim olundu.

OUR STUDENTS WERE AWARDED AN INTERNATIONAL CERTIFICATE IN THE FIELD OF ACCOUNTING
The first trainings on ICB "Certificate in Advanced Bookkeeping" were completed at the newly accredited "Finance Academy" training center on the initiative of the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan.
The management of APFM and the trainers of the program congratulated the trainees, they said that professional personnel training is of great importance, the trainees acquire the necessary knowledge and skills to start working as accountants and apply their knowledge in practice.
They noted that Nuriya Huseynova, a 4th-year accounting student of Sumgayit State University and Turkan Seifullayeva - a master's student successfully completed their studies and were awarded the ICB "Certificate in Advanced Bookkeeping" international certificate in the field of accounting due to their high score in the final exam.
At the event, the head of the department of Finance and accounting of the faculty of Economics and management of SSU, associate professor Logman Abdullayev expressed his gratitude to the management of APFM for inviting a group of teachers, students and master's students of the faculty to the projects they organized in the field of finance and accounting and all those who were awarded certificates congratulated them.
At the end, certificates were presented to the listeners who successfully completed the training and passed the exams.