Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz mühasibatlıq sahəsində beynəlxalq sertifikata layiq görüldülər
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Aprel 2023 12:15
Tələbələrimiz mühasibatlıq sahəsində beynəlxalq sertifikata layiq görüldülər
Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə yeni akkreditə olunmuş “Finans Academy” tədris mərkəzində ICB “Certificate in Advanced Bookkeeping” üzrə ilk təlimlər başa çatdı.
APFM rəhbərliyi və proqramın təlimçiləri dinləyiciləri təbrik etdilər, bildirdilər ki,  peşəkar kadr hazırlığı böyük əhəmiyyət kəsb edir, dinləyicilər tədris müddətində mühasib kimi işə başlamaları üçün lazım olan bilik və bacarıqlar əldə edərək biliklərini təcrübədə tətbiq edirlər.
Qeyd etdilər ki, dinləyicilər arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühasibat uçotu ixtisası üzrə 4-cü kurs tələbəsi Nuriyyə Hüseynova və magistrant Türkan Seyfullayeva tədris müddətini uğurla başa vuraraq, yekun imtahanda topladıqları yüksək bala görə mühasibatlıq sahəsində ICB “Certificate in Advanced Bookkeeping” üzrə beynəlxalq sertifikata layiq görülüblər.
Tədbirdə SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək APFM rəhbərliyinə maliyyə və mühasibat sahəsində peşəkar mütəxəssislərin hazırlanmasında təşkil etdikləri layihələrə fakültənin bir qrup müəllim, tələbə və magistrantını dəvət etdiklərinə görə minnətdarlığını bildirdi və sertifikatlara layiq görülmüş bütün dinləyiciləri təbrik etdi.
Sonda təlimi müvəffəqiyyətlə başa vurmuş və imtahanlardan uğur qazanmış dinləyicilərə sertifikatlar təqdim olundu.

Студенты СГУ награждены международным сертификатом в области бухгалтерского учета
В учебном центре «Finans Academy» завершены первые тренинги по ICB «Certificate in Advanced Bookkeeping», состоявшиеся по инициативе Ассоциации профессиональных финансовых менеджеров Азербайджана.
Руководство АПФМ и модераторы тренингов поздравили участников, отметив, что профессиональная подготовка кадров имеет большое значение, слушатели приобретают необходимые знания и навыки, чтобы начать работать бухгалтерами и применять полученные знания на практике.
Было отмечено, что студентки Сумгаитского государственного университета 4 курса по специальности бухгалтерского учета Нурия Гусейнова и магистрант Тюркан Сейфуллаева успешно завершили обучение и набрав высокий балл на выпускном экзамене были награждены международным сертификатом ICB «Certificate in Advanced Bookkeeping».
Заведующий кафедрой финансов и бухгалтерского учета факультета экономики и управления СГУ доц. Логман Абдуллаев выразил благодарность руководству АПФМ за приглашение группы преподавателей, студентов и магистров факультета принять участие в тренинге и поздравил всех, кто был награжден сертификатами.
В завершение мероприятия слушателям, успешно прошедшим обучение и сдавшим экзамены, были вручены сертификаты.