Əsas səhifə | Xəbərlər | REFRESH layihəsi çərçivəsində ilk görüş keçirildi
Martın 17-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu və Avropa Birlyi tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycan universitetlərində yaşıl və davamlı qlobal iqtisadi təkmilləşdirmə: bərpa olunan enerji mənbələrinin və iqlim dəyişikliyinin mitiqasiyası” adlı layihənin iştirakçıları ilə görüş keçirildi.
Onlayn formatda təşkil olunmuş görüşdə Azərbaycan universitetlərindən layihə koordinatoru Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti(UNEC), Mingəçevir Dövlət Universiteti, Lənkəran Dövlət Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti və AB tərəfdaşlarından Danimarka Texniki Universiteti, İsveç Kral Texnologiyalar İnstitutu və Barselona Universitetinin nümayəndələri iştirak etdilər.
Görüşdə hər bir universitet öz layihə komandasının üzvləri və universiteti haqqında məlumat verərək bu layihə çərçivəsində görüləcək iş paketləri barəsində ətraflı danışdılar. Müzakirələrdən sonra Avropa partnyorlarının Bakı səfərinin tarixinin 16-21 aprel olacağı müəyyənləşdi.
Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetini beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və şöbənin əməkdaşı Aysel Eminova təmsil etdilər.
Görüşün məqsədi yerli və Avropa ölkələrindən olan tərəfdaş universitetlərin layihə heyətini bir araya gətirmək, universitetlərlə tanışlıq və Avropa universitetlərinin mütəxəssislərinin Bakı görüşünün tarixini müəyyən etmək idi.

Home | News | The first meeting was held within the framework of the REFRESH project
On March 17, a meeting was held with the participants of the project "Green and sustainable global economic improvement in Azerbaijani universities: renewable energy sources and mitigation of climate change" funded by the European Union, in which Sumgayit State University is a partner.
The meeting organized in the online format was attended by the project coordinator Azerbaijan State University of Economics (UNEC), representatives of Mingachevir State University, Lankeran State University, Ganja State University, Azerbaijan University of Technology and EU partners Technical University of Denmark, Royal Swedish Institute of Technology and University of Barcelona.
At the meeting, each university gave information about its project team members and talked in detail about the work packages to be done within the framework of this project. After the discussions, it was decided that the date of the European partners' visit to Baku will be April 16-21.
Sumgayit State University was represented at the meeting by Sadagat Fatullayeva, head of the department of International cooperation and foreign students and  an employee of the department  Aysel Eminova.
The purpose of the meeting was to bring together the project staff of partner universities from local and European countries, to get acquainted with the universities and to determine the date of the Baku meeting of experts from European universities.