Əsas səhifə | Xəbərlər | Karyera və Psixologiya Mərkəzinin əməkdaşları SDU-da təlimlərə başlayıb
Fevralın 23-də Karyera və Psixologiya Mərkəzinin əməkdaşları Sumqayıt Dövlət Universitetində təlimlərə başladı.
Təlim Karyera və Psixologiya Mərkəzinin direktoru Samir Vəliyev, koordinatorlar: Təranə Rəhimova, Sədaqət Məmmədova və Mələk Kərimova tərəfindən aparılır.
Tədbiri universitetin Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin direktoru dosent Əmirxan İsayev açaraq Karyera və Psixologiya Mərkəzinin direktoru Samir Vəliyevi və iştirakçıları salamladı. Dosent Əmirxan İsayev Karyera Mərkəzinin fəaliyyət istiqamətləri, tələbə və məzunlar arasında əlaqələrin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, məzunların sənaye müəssisələri ilə işgüzar münasibətlərinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində aparılan işlərdən söhbət açaraq bildirib ki, əmək bazarının tələblərinə uyğun keyfiyyətli kadr ehtiyacları universitet və sənaye müəssisələri arasında əməkdaşlığın artmasına təkan verən amillərdən biridir. Əsas funksiya tələbə və məzunların işlə təmin olunmasına köməklik göstərməkdir. Universitetimizdə rektor professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə tələbə və məzunların potensialına uyğun işlə təmin olunmalarına kömək göstərilməklə yanaşı, onlarla məzun müəllim kimi fəaliyyət göstərir, struktur bölmələrdə müxtəlif vəzifələrdə çalışırlar.
Dosent Əmirxan İsayev onu da vurğuladı ki, ötən il SDU-nun bir qrup tələbəsi Karyera və Psixologiya Mərkəzində təlimdə iştirak etmiş, təlimi müvəffəqiyyətlə başa vuraraq sertfikata layiq görülmüşlər.
Karyera və Psixologiya Mərkəzinin direktoru Samir Vəliyev Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri üçün Mərkəzdə növbəti təlimlərə start verildiyini və görüşün gələcəkdə də uğurla davam etdiriləcəyini qeyd edib. Bildirib ki, təlimdə müasir dövrün tələblərinə uyğun düzgün istiqamətin seçilməsi, xarakterin və potensialın ortaya çıxarılması yolları, hər zaman yüksəkmotivasiyalı olmaq üçün lazım olan psixoloji metodikalar, çətinlikləri öz xeyrinə istifadəetmə qaydaları, düzgün hədəf və strategiyaqurma metodları təlqin edilir. O həmçinin məqsədsizliyin, nizam-intizamlılığın, iradə zəifliyinin, hədəfin olmamasının, dözümsüzlük dərəcəsinin aşağı olmasının motivasiya deposunu dağıdan əsas amillərdən olduğunu vurğulayıb.

COLLEGUES OF CAREER AND PSYCHOLOGY CENTER HAVE STARTED TRAINING AT SSU
On February 23, employees of the Career and Psychology Center started training at Sumgayit State University.
The training is conducted by Samir Valiyev-director of Career and Psychology Center, coordinators Tarana Rahimova, Sadagat Mammadova and Malak Karimova.
Associate professor Amirkhan Isayev-director of the university"s Career and graduate employment center opened the event and welcomed Samir Valiyev director of the Career and Psychology Center and the participants. Associate professor Amirkhan Isayev talked about the activities of the Career Center, the creation and development of relations between students and graduates and the work carried out in the direction of strengthening the business relations of graduates with industrial enterprises. The main function is to provide employment assistance to students and graduates. Students and graduates are helped to find jobs according to their potential in our university under the leadership of rector professor Elkhan Huseynov.
Associate professor Amirkhan Isayev also emphasized that last year a group of students of SSU participated in the training at the Career Psychology Center and were awarded a certificate after successfully completing the training.
Director of the Career and Psychology Center Samir Valiyev noted that the next trainings for the students of Sumgayit State University have been started in the Center. The meeting will be successfully continued in the future. He said that in the training it is suggested to choose the right direction according to the requirements of the modern era, ways to reveal character and potential, psychological methods necessary to be highly motivated at all times, rules for using difficulties to one"s advantage, correct goals and strategy building methods. He also emphasized that aimlessness, lack of discipline, weakness of will, lack of a goal, and low level of intolerance are the main factors that destroy the motivation depot.