SDU-da Mərkəzi Bankın təlimləri başladı
Fevralın 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri üçün Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə təlimlərə start verildi. Təlimdə mütəxəssislər, tələbə və müəllimlər iştirak etdi.
Fakültənin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva çıxışında qonaqları və iştirakçıları salamladı. O, ölkəmizdə 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edildiyini, bununla bağlı İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində müxtəlif tədbirlərin planlaşdırıldığını qeyd etdi. Bugünkü təlimin sözügedən tədbirlərdən olduğunu qeyd edən Aynurə Yəhyayeva fakültə üçün əsas prioritetin ölkəmiz üçün yüksəkixtisaslı kadrlar yetişdirmək olduğunu vurğuladı. Təlimlərin 3 gün davam edəcəyini bildirən fakültə dekanı proqramın “Layihələrin idarə olunması” ilə başlayacağını, ardıcıl olaraq “İzafi borclanma: problemlər və tövsiyələr”, “Strateji idarəetmə” “Bankçılıq və rəqəmsal ödənişlər” və “Əmanətlərin sığortalanması” mövzuları ilə davam etdiriləcəyini bildirdi.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov və həmin kafedranın baş müəllimi, tədbirin təşkilatçısı Zülfiyyə Hacıyeva tədbir haqqında fikirlərini bildirdilər.
Təqdim olunan mövzular üzrə bank və hüquq mütəxəssisləri: Vüsal Həsənov, Lamiyyə Qaralova, Rauf Ağayev, Aliyə Əsədzadə, Xəyalə Məmmədova və Sevinc Əliverdiyevanın çıxışları nəzərdə tutulur.
İlk təlim gününün sonunda mövzularla əlaqədar müzakirələr aparıldı, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.

Главная страница | Новости | В СГУ стартовали тренинги Центрального банка
21 февраля в Сумгаитском государственном университете стартовали тренинги для студентов факультета экономики и управления, организованные Центральным банком Азербайджанской Республики. В тренинге приняли участие специалисты, студенты и преподаватели.
Декан факультета доц. Айнура Яхьяева приветствовала гостей и участников мероприятия. Она отметила, что 2023 год объявлен в нашей стране «Годом Гейдара Алиева». По этому случаю на факультете экономики и управления планируется провести ряд мероприятий, одним из которых является данный тренинг. Доц. Айнура Яхьяева подчеркнула, что тренинг будет способствовать повышению уровня знаний студентов и подготовке высококвалифицированных кадров для нашей страны. Декан сообщила, что тренинг продлится 3 дня. Программа обучения начнется с «Управления проектами» и будет продолжена темами «Перезаем: проблемы и рекомендации», «Стратегический менеджмент», «Банковское дело и цифровые платежи» и «Страхование вкладов».
Заведующий кафедрой организации и управления бизнесом Сумгаитского государственного университета доц. Галиб Гусейнов и старший преподаватель кафедры Зульфия Гаджиева также рассказали о значении мероприятия.
На представленные темы с докладами выступят эксперты в области банковского дела и права Вюсал Гасанов, Ламия Гаралова, Рауф Агаев, Алия Асадзаде, Хаяля Мамедова и Севиндж Аливердиева.