Sumqayıt şagirdləri “Sabahın alimləri” XII Respublika müsabiqəsinin qalibləri sırasında
Xatırladaq ki, müsabiqə Elm və Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Təhsil İnstitutu, Heydər Əliyev Mərkəzi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, həmçinin “BP Azərbaycan” şirkətinin təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Mərasimdə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev qalibləri təbrik edib, onlara gələcək elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Daha sonra müsabiqə çərçivəsində hazırlanan videoçarx nümayiş olunub.
Tədbirdə I, II və III yerlərin qaliblərinə diplom və medallar, fərqlənən şagirdlərə xüsusi mükafatlar, iştirakçıların hər birinə isə sertifikatlar təqdim edilib.
Sumqayıt şəhər ümumtəhsil məktəbləri müsabiqədə Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU) İnnovasiya Yaradıcılıq Mərkəzinin elmi dəstəyi ilə iştirak edib. “Sabahın alimləri” Respublika müsabiqəsində Sumqayıt şagirdlərinə rəhbərlik edən SDU-nun professoru Cavanşir Məmmədov bildirdi ki, məktəblilərin müsabiqədə iştirakı uğurlu olub.
Qeyd edək ki, sumqayıtlı məktəblilər ekologiya, mühəndislik, tibb və sağlamlıq, biologiya, kompüter elmləri, kimya ixtisasları üzrə 1 qızıl, 3 gümüş, 3 bürünc medal qazanıb.

Sumgayit students are among the winners of the 12th Republican competition
We should say that the competition was organized by the Ministry of Science and Education, the Ministry of Youth and Sports, the Institute of Education, the Heydar Aliyev Center, the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers, the National Academy of Sciences of Azerbaijan, as well as the "BP Azerbaijan" company.
At the ceremony, Minister of Science and Education Emin Amrullayev congratulated the winners and wished them success in their future scientific activities.
Later, a video clip prepared within the framework of the competition was shown.
At the event, diplomas and medals were awarded to the winners of I, II and III places, special awards were given to outstanding students, and certificates were presented to each of the participants.
Sumgayit city secondary schools participated in the competition with the scientific support of Sumgayit State University (SSU) Innovation and Creativity Center. SSU professor Javanshir Mammadov, who led the students of Sumgayit in the "Scientists of Tomorrow" Republican competition  said that the students" participation in the competition was successful.
We should note  that students from Sumgayit won 1 gold, 3 silver, 3 bronze medals in the fields of ecology, engineering, medicine and health, biology, computer science, and chemistry.