SDU–nun əməkdaşları Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Beynəlxalq Konqresdə iştirak etdilər
Fevralın 8-dən 9-dək Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Beynəlxalq Konqresdə dünyanın bir sıra xarici ölkə universitetlərinin alimləri ilə yanaşı, Azərbaycanın ali təhsil müəssisələri, o cümlədən, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları da onlayn formatda iştirak etdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetindən Fizika və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Fuad Məmmədov müasir dövrdə təhsildə mühüm aktuallıq kəsb edən “Öyrənmə prosesində innovativ texnologiyaların rolu” mövzusunda çıxış etdi. Konqresdə kafedranın digər əməkdaşları − dosentlər: Sevil Lətifova və Sara Sadıqova da iştirak edərək sertifikatlarla təltif olundular.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в Международном Конгрессе, состоявшемся в Стамбуле в Турции
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Февраль 2023 15:00
Сотрудники СГУ приняли участие в Международном Конгрессе, состоявшемся в Стамбуле в Турции
В проходившем в Стамбуле в Турции с 8 по 9 февраля Международном конгрессе, наряду с учеными ряда зарубежных университетов в онлайн-формате приняли участие сотрудники высших учебных заведений Азербайджана, в том числе Сумгаитского государственного университета.
Заведующий кафедрой физики и методики ее преподавания Сумгаитского государственного университета доц. Фуад Мамедов выступил с докладом «Роль инновационных технологий в учебном процессе». В мероприятии также приняли участие сотрудники кафедры доц. Латифова Севиль и доц. Садыгова Сара. Участникам Конгресса были выданы сертификаты.