SDU-nun əməkdaşları ERASMUS + praktiki seminarında iştirak etdilər
Yanvarın 24-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Erasmus+ Ofisinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Ali Neft Məktəbində Avropa İttifaqının (Aİ) Erasmus+ proqramı tərəfindən maliyyələşdirilən Ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi və Jean Monnet layihələrinin yazılmasına dair praktik seminar keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov açaraq iştirakçıları salamladı və qonaqları BANM-da görməkdən məmnunluğunu bildirdi.
Daha sonra Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədov çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətindən bəhs etdi.
Azərbaycan Erasmus Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov Erasmus+ proqramı barədə iştirakçılara ətraflı məlumat verdi.
Bakı Biznes Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Eşqin Bayramov və Universitet-sənaye əməkdaşlığı departamentinin direktoru Gülşən Bayramova KA2 layihələrinin yazılması və idarə olunması (ECAR və EQAC layihələri) barədə çıxış etdilər.
Ümumilikdə, seminar Aİ tərəfindən qrant əldə etmiş və uğurla həyata keçirilmiş layihələr, Aİ portalından istifadə üzrə praktiki təlim, ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrində büdcənin düzgün planlaşdırılmasına dair mövzuları əhatə etdi.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə yekunlaşdı.
Qeyd edək ki, tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və şöbənin baş metodisti Aysel Eminova iştirak ediblər.

Home | News | Colleagues of SSU participated in ERASMUS + practical seminar
On January 24, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan National Erasmus+ Office jointly organized a practical seminar on capacity building in higher education and writing Jean Monnet projects funded by the European Union (EU) Erasmus+ program at the Baku Higher Oil School.
Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov opened the event, greeted the participants and expressed his pleasure to see the guests at BHOS.
Later, Tural Ahmadov -  head of the International cooperation department of the Ministry of Science and Education spoke about the importance of the event.
The head of the Erasmus Office of Azerbaijan Parviz Bagirov  gave detailed information to the participants about the Erasmus+ program.
Eshkin Bayramov - vice-rector for International relations of Baku Business University and Gulshan Bayramova - director of the University-industry cooperation department  spoke about the writing and management of KA2 projects (ECAR and EQAC projects).
In general, the seminar covered the topics of EU-granted , successfully implemented projects, practical training on using the EU portal and  proper budget planning capacity building projects  in higher education.
The event concluded with a question and answer session.
It should be noted that Sadagat Fatullayeva, head of the department of International cooperation and foreign students from Sumgayit State University, and Aysel Eminova-the chief methodologist of that department participated in the event.