SDU-nun əməkdaşları ERASMUS + praktiki seminarında iştirak etdilər
Yanvarın 24-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Milli Erasmus+ Ofisinin birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Ali Neft Məktəbində Avropa İttifaqının (Aİ) Erasmus+ proqramı tərəfindən maliyyələşdirilən Ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi və Jean Monnet layihələrinin yazılmasına dair praktik seminar keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov açaraq iştirakçıları salamladı və qonaqları BANM-da görməkdən məmnunluğunu bildirdi.
Daha sonra Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədov çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətindən bəhs etdi.
Azərbaycan Erasmus Ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov Erasmus+ proqramı barədə iştirakçılara ətraflı məlumat verdi.
Bakı Biznes Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Eşqin Bayramov və Universitet-sənaye əməkdaşlığı departamentinin direktoru Gülşən Bayramova KA2 layihələrinin yazılması və idarə olunması (ECAR və EQAC layihələri) barədə çıxış etdilər.
Ümumilikdə, seminar Aİ tərəfindən qrant əldə etmiş və uğurla həyata keçirilmiş layihələr, Aİ portalından istifadə üzrə praktiki təlim, ali təhsildə potensialın gücləndirilməsi layihələrində büdcənin düzgün planlaşdırılmasına dair mövzuları əhatə etdi.
Tədbir sual-cavab sessiyası ilə yekunlaşdı.
Qeyd edək ki, tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və şöbənin baş metodisti Aysel Eminova iştirak ediblər.

Сотрудники СГУ приняли участие в практическом семинаре ERASMUS+
24 января в Бакинской высшей школе нефти состоялся практический семинар, организованный совместно Министерством науки и образования Азербайджанской Республики и Азербайджанским национальным офисом Erasmus+, посвященный проблемам повышения потенциала в сфере высшего образования и участия студентов в проекте Жана Монне, финансируемых программой Erasmus+ Европейского Союза (ЕС).
Мероприятие открыл ректор Бакинской высшей школы нефти (БВШН) Эльмар Гасымов. Он приветствовал участников семинара и выразил свое удовлетворение от встречи.
Руководитель отдела международного сотрудничества Министерства науки и образования Турал Ахмедов рассказал о значении проводимого семинара.
Глава офиса Erasmus+ в Азербайджане Парвиз Багиров подробно рассказал участникам о программе Erasmus+.
Проректор по международным связям Бакинского Университета Бизнеса Эшкин Байрамов и директор департамента университетско-промышленного сотрудничества Гюльшан Байрамова рассказали о написании и управлении проектами KA2 (проекты ECAR и EQAC).
На семинаре также говорили о получивших грант ЕС и успешно реализованных проектах, о практике использования портала ЕС, о правильном распределении бюджета в проектах, направленных на наращивание потенциала в высшем образовании.
Отметим, что в мероприятии приняли участие руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Сумгаитского государственного университета Садагат Фатуллаева и старший методист отдела Айсель Эминова.