Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əcnəbi müəllim və tələbələri “Şuşa İli” forumunda iştirak ediblər
Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Şuşa İli” çərçivəsində ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrin iştirakı ilə Şuşa forumu keçirildi.
“Holiday Inn Baku” otelində keçirilən forumda işğaldan azad edilmiş ərazilərdə erməni vandalizminin mədəniyyət abidələrinə və ətraf mühitə vurduğu zərərlərin müzakirəsi, diplomatiya mövzularında diskussiyalar aparılıb, Qarabağ həqiqətləri barədə əcnəbi tələbələrə məlumatlar verilib.
Elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədlinin “Mədəniyyət”, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədovun “Diplomatiya” AZGREEN-Engineering and Environmental Services (mühəndislik və ətraf mühit xidmətləri) şirkətinin təsisçisi, Xəzər Universitetinin müəllimi Tural Məhərrəmovun “Ətraf mühit” mövzularında moderatorluq etdiyi forumda əcnəbi müəllim, tədqiqatçı və tələbələrin iştirakı ilə panel müzakirələr aparılmışdır.
Forumda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Osmanlı tarixi fənnini tədris edən Türkiyə Respublikası Qaziantep Universitetinin müəllimi Dr. Sadık Çetin, Riyaziyyat fakültəsinin IV kurs tələbəsi Elana Bairamova (Gürcüstan) və Mühəndislik fakültəsinin II kurs tələbəsi Eltun Bairamov (Gürcüstan) iştirak ediblər.

Главная страница | Новости | Иностранные преподаватели и студенты приняли участие в форуме «Год Шуши»
Иностранные преподаватели и студенты приняли участие в форуме «Год Шуши»
В рамках «Года Шуши» Министерством науки и образования был организован Шушинский форум с участием иностранных студентов, обучающихся в нашей стране.
В форуме, состоявшемся в отеле «Holiday Inn Baku было проведено обсуждение варварского отношения армянских вандалов к памятникам азербайджанской культуры и окружающей среде, проведены дискуссии на дипломатические темы, раскрыта вся правда о Карабахских событиях.
С участием иностранных преподавателей, студентов и исследователей были проведены панельные обсуждения на тему «Культура» под модераторством советника Министерства науки и образования Ниджата Мамедли , «Дипломатия» - зав. отделом международного сотрудничества Турала Ахмедова, «Окружающая среда» -под модераторством учредителя компании AZGREEN-Engineering and Environmental Services (инженерия и услуги по окружающей среде), преподавателя Университета Хазар Турала Магеррамова.
Сумгаитский государственного университет на форуме представляли преподаватель Университета Газиентеп Республики Турция Dr. Садик Четин, студента IV курса факультета Математики Элана Баирамова (Грузия) и студент II курса факультета Инженерии Элтун Баирамов (Грузия).