Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə kollektivi pul mükafatı ilə sevindirdi
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Dekabr 2022 15:18
SDU-nun rektoru 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə kollektivi pul mükafatı ilə sevindirdi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə universitetin bütün əməkdaşlarını bayram hədiyyəsi olaraq pul mükafatı ilə sevindirdi. Qarşıdan gələn 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə kollektivi təbrik etdi, ölkəmizə daima sülh, əmin-amanlıq, xalqımıza cansağlığı, ruzi-bərəkət arzuladı.
Bildirdi ki, hər bir xalqın tarixi inkişafında mühüm rol oynayan əsaslı amillərdən biri də milli birlik və həmrəylik ideyasıdır. Milli birliyə, həmrəyliyə nail olmayan xalq heç vaxt müstəqil, azad yaşaya bilməz. Bu mənada, dünya azərbaycanlılarını vahid milli ideologiya və həmrəylik ideyaları ətrafında birləşdirən, Azərbaycan xalqının müstəqillik arzularını gerçəkləşdirən, onu əbədi və dönməz edən ümummilli liderimiz Heydər Əliyev dünənimiz, bu günümüz və gələcəyimiz üçün böyük siyasi irs qoyub. Dövlətçiliyimizin qorunmasında, milli mənsubiyyətimizin mövcudluğunda dünyanın hər bir güşəsində yaşayan ruhu, ürəyi Vətən eşqi ilə döyünən hər bir azərbaycanlının bir olması, ümummilli lider Heydər Əliyevin arzusu və amalından doğan istək idi. Artıq iki ildir ki, Milli Həmrəylik Günü tamamilə fərqli, daha yüksək əhvali-ruhiyyə ilə qarşılanır. Çünki torpaqlarımızın işğaldan azad olunması həm də milli həmrəylimizin təntənəsi, xalqımızın öz rəhbəri ətrafında sıx birləşməsinin təcəssümü oldu. 2020-ci il sentyabrın 27-də Ermənistanın ölkəmizə qarşı törətdiyi hərbi təcavüzə cavab olaraq Azərbaycan xalqı Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin çağırışı ilə Vətən müharibəsinə qalxdı. Müzəffər Azərbaycan Ordusu hər anı qəhrəmanlıqlarla dolu 44 gün ərzində düşməni ağır məğlubiyyətə uğratdı və ölkəmizin ərazi bütövlüyünü bərpa etdi. Milli dövlətçilik tariximizdə və xalqımızın yaddaşında əbədi yaşayacaq şanlı Zəfər xalq-iqtidar birliyi, ordumuzun yüksək peşəkarlığı və gərgin siyasi-diplomatik fəaliyyəti sayəsində əldə edildi.
Rektor bir daha qarşıdan gələn 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə kollektivi təbrik etdi, onlara bol ruzi-bərəkət, əmin-amanlıq və yeni-yeni nailiyyətlər arzuladı.
Qeyd edək ki, SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynovun imzaladığı əmrə əsasən işçilərin sosial vəziyyətini yaxşılaşdırmaq məqsədilə hər il Yeni il öncəsi, Novruz, Ramazan, Qurban bayramları ərəfəsində universitetin bütün əməkdaşlarına maddi yardımlar olunur. Bu da kollektiv tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır.

Home | News | The rector of SSU pleased the team with a cash prize on the occasion of December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year holiday
The rector of SSU pleased the team with a cash prize on the occasion of December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year holiday
Rector of Sumgayit State University professor Elkhan Huseynov on the occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year holiday made all employees of the university satisfied with a cash prize as a holiday gift. He congratulated the collective on the occasion of the upcoming December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year, and wished our country peace, security, health, sustenance and blessings.
He said that one of the fundamental factors that play an important role in the historical development of every nation is the idea of national unity and solidarity. People who do not achieve national unity and solidarity can never live independently and freely. In this sense, our national leader Heydar Aliyev, who united the Azerbaijanis of the world around the ideas of a single national ideology and solidarity, implemented the independence dreams of the Azerbaijani people, made it eternal and irreversible.The unity of every Azerbaijani living in every corner of the world, whose soul and heart beats with love for the Motherland, in the protection of our statehood, the presence of our nationality was a desire of our national leader Heydar Aliyev. For two years now, National Solidarity Day has been celebrated with a completely different, higher mood. Because the liberation of our lands from occupation was also the celebration of our national solidarity, the embodiment of the close unity of our people around their leader. On September 27, 2020, in response to the military aggression committed by Armenia against our country, the people of Azerbaijan defended our lands in the Patriotic War at the call of the Commander-in-Chief president Ilham Aliyev. The victorious Azerbaijan Army inflicted a heavy defeat on the enemy and restored the territorial integrity of our country for 44 days. The glorious Victory, which will live forever in the history of national statehood and in the memory of our people was achieved thanks to the unity of people-power, high professionalism of our army and intense political-diplomatic activity.
The rector once again congratulated the staff of the university on the upcoming December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year, and wished them peace and new achievements.
We should say that according to the order signed by the rector of SSU professor Elkhan Huseynov in order to improve the social condition of the employees, financial assistance is given to all employees of the university every year on the eve of the New Year, Nowruz, Ramadan and Eid holidays. This is appreciated by the collective.