Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə kollektivi pul mükafatı ilə sevindirdi
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Dekabr 2022 15:18
SDU-nun rektoru 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə kollektivi pul mükafatı ilə sevindirdi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə universitetin bütün əməkdaşlarını bayram hədiyyəsi olaraq pul mükafatı ilə sevindirdi. Qarşıdan gələn 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə kollektivi təbrik etdi, ölkəmizə daima sülh, əmin-amanlıq, xalqımıza cansağlığı, ruzi-bərəkət arzuladı.
Bildirdi ki, hər bir xalqın tarixi inkişafında mühüm rol oynayan əsaslı amillərdən biri də milli birlik və həmrəylik ideyasıdır. Milli birliyə, həmrəyliyə nail olmayan xalq heç vaxt müstəqil, azad yaşaya bilməz. Bu mənada, dünya azərbaycanlılarını vahid milli ideologiya və həmrəylik ideyaları ətrafında birləşdirən, Azərbaycan xalqının müstəqillik arzularını gerçəkləşdirən, onu əbədi və dönməz edən ümummilli liderimiz Heydər Əliyev dünənimiz, bu günümüz və gələcəyimiz üçün böyük siyasi irs qoyub. Dövlətçiliyimizin qorunmasında, milli mənsubiyyətimizin mövcudluğunda dünyanın hər bir güşəsində yaşayan ruhu, ürəyi Vətən eşqi ilə döyünən hər bir azərbaycanlının bir olması, ümummilli lider Heydər Əliyevin arzusu və amalından doğan istək idi. Artıq iki ildir ki, Milli Həmrəylik Günü tamamilə fərqli, daha yüksək əhvali-ruhiyyə ilə qarşılanır. Çünki torpaqlarımızın işğaldan azad olunması həm də milli həmrəylimizin təntənəsi, xalqımızın öz rəhbəri ətrafında sıx birləşməsinin təcəssümü oldu. 2020-ci il sentyabrın 27-də Ermənistanın ölkəmizə qarşı törətdiyi hərbi təcavüzə cavab olaraq Azərbaycan xalqı Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin çağırışı ilə Vətən müharibəsinə qalxdı. Müzəffər Azərbaycan Ordusu hər anı qəhrəmanlıqlarla dolu 44 gün ərzində düşməni ağır məğlubiyyətə uğratdı və ölkəmizin ərazi bütövlüyünü bərpa etdi. Milli dövlətçilik tariximizdə və xalqımızın yaddaşında əbədi yaşayacaq şanlı Zəfər xalq-iqtidar birliyi, ordumuzun yüksək peşəkarlığı və gərgin siyasi-diplomatik fəaliyyəti sayəsində əldə edildi.
Rektor bir daha qarşıdan gələn 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə kollektivi təbrik etdi, onlara bol ruzi-bərəkət, əmin-amanlıq və yeni-yeni nailiyyətlər arzuladı.
Qeyd edək ki, SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynovun imzaladığı əmrə əsasən işçilərin sosial vəziyyətini yaxşılaşdırmaq məqsədilə hər il Yeni il öncəsi, Novruz, Ramazan, Qurban bayramları ərəfəsində universitetin bütün əməkdaşlarına maddi yardımlar olunur. Bu da kollektiv tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır.

Главная страница | Новости | Ректор наградил денежной премией сотрудников СГУ в связи с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Декабрь 2022 15:18
Ректор наградил денежной премией сотрудников СГУ в связи с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом
Ректор Сумгаитского государственного университета профессор Эльхан Гусейнов назначил сотрудникам вуза денежную премию по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира -31 Декабря и Нового года и поздравил их. Ректор пожелал азербайджанскому народу мирного неба и благополучия, а всем членам коллектива –здоровья, счастья, благосостояния и творческих успехов. Профессор Эльхан Гусейнов отметил, что для каждого народа в его историческом развитии важную роль играют национальное единство и солидарность. Без этих качеств народ никогда не может быть свободным. В этом смысле общенациональный лидер Гейдар Алиев объединил азербайджанцев мира общей национальной идеологией, реализовав мечту азербайджанского народа о независимости и солидарности.  Общенациональный лидер всегда хотел быть рядом с теми азербайджанцами, которые всем сердцем и душой стремятся защитить нашу государственность, сохранить национально –нравственные ценности. Уже два года наш народ отмечает День солидарности азербайджанцев мира в совершенно другой обстановке, с большим душевным подъемом. Это объясняется тем, что наши земли освобождены от оккупации. Победа –это торжество нашей национальной солидарности, воплощение нашей сплоченности вокруг главы государства. В ответ на провокацию Армении против нашей страны 27 сентября 2020 года азербайджанский народ по призыву Верховного главнокомандующего Президента Ильхама Алиева поднялся на защиту своей Родины. Победоносная Азербайджанская армия за 44 дня войны, каждый миг которой был наполнен отвагой и героизмом азербайджанских солдат и офицеров, нанесла противнику сокрушительные удары и восстановила территориальную целостность страны. Славная победа, которая вошла в историю нашей государственности, была достигнута при единстве народа и власти, высоком профессионализме нашей Армии и напряженной политико –дипломатической деятельности главы государства.
Ректор еще раз поздравил коллектив с наступающим Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом и пожелал здоровья, благополучия и успехов каждому сотруднику.
Следует отметить, что с целью улучшения социального благополучия сотрудников ежегодно в Новый год, Новруз, Рамазан, Курбан байрамы ректор университета оказывает материальную помощь всем членам коллектива, что с благодарностью воспринимается ими.