Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Dekabr 2022 11:43
SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Dekabrın 17-də Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə kampaniyası keçirilib.
Ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması, yaşıllıqların artırılması, eyni zamanda əcnəbi tələbələrin şəbəkələşməsi və ictimai aktivliyin artırılması məqsədilə təşkil olunan ağacəkmə kampaniyasında Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədov, Xaricdə təhsil və əcnəbi tələbələrlə iş sektorunun müdiri Müjdat Həsənov, həmçinin Xarici İşlər Nazirliyinin və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin əməkdaşları, ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri, əcnəbi tələbələr, DP/HTP (Dövlət Proqramı, Hökümətlərarası Təqaüd Proqramı) məzunları və digər qonaqlar iştirak edirdilər.
Ağacəkmə kampaniyasında Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin metodisti Natavan Quliyeva və bir qrup əcnəbi tələbə iştirak etdi. Sonda iştirakçılar xoş təəssüratlarını Təhsil TV əməkdaşlarına bildirdilər və xatirə şəkli çəkdirdilər.

Обучающиеся в СГУ иностранные студенты приняли участие в акции по посадке деревьев
17 декабря в поселке Мушфигабад была проведена акция по посадке деревьев с участием иностранных студентов, обучающихся в нашей стране, организованная Министерством науки и образования Азербайджанской Республики и Министерством экологии и природных ресурсов.
В мероприятии приняли участие руководитель отдела международного сотрудничества Министерства науки и образования Турал Ахмедов, заведующий сектором образования за рубежом и работы с иностранными студентами Муждат Гасанов, а также сотрудники Министерства иностранных дел и Государственной миграционной службы, представители высших учебных заведений, иностранные студенты, выпускники Государственной и Межправительственной стипендиальной программ. Акция была организована в целях улучшения экологической обстановки, а также повышения общественной активности иностранных студентов.
В акции по посадке деревьев приняли участие методист отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Сумгаитского государственного университета Натаван Гулиева и группа иностранных студентов. В завершение участники поделились своими впечатлениями с представителями Tahsil TV и сделали фото на память.