Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Dekabr 2022 11:43
SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələr ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Dekabrın 17-də Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrin iştirakı ilə Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə kampaniyası keçirilib.
Ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması, yaşıllıqların artırılması, eyni zamanda əcnəbi tələbələrin şəbəkələşməsi və ictimai aktivliyin artırılması məqsədilə təşkil olunan ağacəkmə kampaniyasında Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədov, Xaricdə təhsil və əcnəbi tələbələrlə iş sektorunun müdiri Müjdat Həsənov, həmçinin Xarici İşlər Nazirliyinin və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin əməkdaşları, ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri, əcnəbi tələbələr, DP/HTP (Dövlət Proqramı, Hökümətlərarası Təqaüd Proqramı) məzunları və digər qonaqlar iştirak edirdilər.
Ağacəkmə kampaniyasında Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin metodisti Natavan Quliyeva və bir qrup əcnəbi tələbə iştirak etdi. Sonda iştirakçılar xoş təəssüratlarını Təhsil TV əməkdaşlarına bildirdilər və xatirə şəkli çəkdirdilər.

Home | News | FOREIGN STUDENTS STUDYING AT SSU PARTICIPATED IN THE TREE PLANTING CAMPAIGN
On December 17, under the organization of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Ecology and Natural Resources, a tree planting campaign was held in Mushfigabad settlement with the participation of foreign students studying in our country.
The head of the International cooperation department of the Ministry of Science and Education  Tural Ahmadov, the head of the sector of education abroad and work with foreign students Mujdat Hasanov, as well as the  employees of Ministry of Foreign Affairs and State Migration , representatives of higher education institutions, foreign students, graduates of SP/ISP (State Program, Intergovernmental Scholarship Program) and other guests participated in the tree planting campaign, which was organized in order to improve the ecological situation, increase greenery, and at the same time the networking of foreign students and improving their social activity.
Natavan  Guliyeva, a methodologist of department of International cooperation and foreign students from Sumgayit State University and a group of foreign students participated in the tree planting campaign. At the end, the participants expressed their good impressions to Tahsil TV employees and took a commemorative photo.