Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU rektorluğunun növbəti iclası keçirildi
SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov iclası açıq elan edərək iştirakçıları salamladı və gündəlikdə olan məsələləri nəzərə çatdırdı.
2022-2023-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasına hazırlığın vəziyyəti haqqında Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki kollecin direktoru dosent Mətanət Pirquliyeva məlumat verdilər. Bildirdilər ki, 2022-2023-cü tədris ilinin payız semestrinin sessiyasına hazırlıq işləri Tədris Metodiki Mərkəzdə və bütün fakültələrdə davam etdirilir. Bir çox işlər artıq yekunlaşıb. Belə ki, imtahanların gedişinə nəzarət edəcək nəzarətçi koordinatorların siyahısı fakültə dekanlarının təqdimatı əsasında əmrləşdirilib. Bütün fakültələrin imtahan cədvəlləri təsdiq olunaraq elan lövhəsindən asılıb. Alt qruplara təhkim olunmuş tələbələr də imtahan cədvəllərində qeyd olunub. Təkrar imtahanlarda iştirak edəcək tələbələrlə bağlı təqdimatlar mərkəzə təqdim olunub və imtahan cədvəllərində nəzərə alınıb. Fənlər üzrə imtahan sualları və mühazirə materialları fənn müəllimləri tərəfindən tələbələrə çatdırılıb və ixtisas kafedralarının məlumat lövhələrində yerləşdirilib.
Rektor 2022-2023-cü tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında R-55/1 12.12.2022-ci il tarixli Əmrə uyğun olaraq, imtahan sessiyasının təşkilinə nəzarətin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbova həvalə olunduğunu bildirdi.
Tədris Metodiki Mərkəzin Statistika və qeydiyyat bölməsinin hesabatı barədə bölmənin müdiri Aybəniz Nurəddinova ətraflı məlumat verdi. Müxtəlif ali məktəblərdən köçürülən tələbələrin şəxsi işlərinin universitetə təqdim olunmasına nəzarət və 2022-2023-cü tədris ilində Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olunan tələbələrin şəxsi işlərində çatışmayan sənədlərin qısa müddətdə Statistika və qeydiyyat bölməsinə təqdim olunmasının fakültə dekanlarına tapşırıldığını qeyd etdi.
Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil haqlarının ödənilməsinin vəziyyəti haqqında İqtisadi məsələlər üzrə prorektor Naib Hacıyev çıxış edərək bildirdi ki, təhsil haqlarının ödənilməsində olan kəsrlər barədə məlumatlar diqqət mərkəzində saxlanılır. Həmin kəsrlərin qısa müddətdə aradan qaldırılmasının təmin olunması istiqamətində fakültə dekanlarına tapşırıq verildi.

16 декабря в Сумгатском государственном университете состоялось очередное собрание ректората.
Руководитель Учебно-методического центра Фаиг Ширинов и директор Сумгаитского государственного технического колледжа при СГУ доц. Матанат Пиргулиева проинформировали о состоянии подготовки к экзаменационной сессии осеннего семестра 2022-2023 учебного года. Они сообщили, что в Учебно-методическом центре и на всех факультетах продолжается подготовка к сессии осеннего семестра. Приказом ректора утвержден представленный деканами факультетов список координаторов, которые будут следить за ходом экзаменов. Расписания экзаменов утверждены и вывешены на доске объявлений всех факультетов. В экзаменационных таблицах также были учтены студенты подгрупп и студенты, которые пройдут переэкзаменовку. На информационных стендах кафедр вывешены экзаменационные вопросы, а материалы лекций по предметам предоставлены студентам.
Ректор сообщил, что в соответствии с Приказом Р-55/1 от 12.12.2022 о проведении экзаменационной сессии осеннего семестра 2022-2023 учебного года руководство организацией экзаменационной сессии возложено напроректора по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Талыбова Н.
Отчет о работе отдела статистики и регистрационной информации Учебно-методического центра представила заведующая отделом Айбениз Нураддинова. Она отметила, что на деканов факультетов возложена задача контроля за сдачей личных дел студентов, переведенных из различных вузов в университет, и недостающих документов в личных делах студентов, принятых в Сумгаитский государственный университет в 2022-2023 учебном году.
Проректор по экономическим вопросам Наиб Гаджиев проинформировал о состоянии оплаты за обучение в Сумгаитском государственном университете. Он отметил, что деканам факультетов поручено в короткие сроки устранить недостачи оплаты за обучение.
По итогам обсуждений были приняты соответствующие решения и совещание ректората завершило свою работу.