Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrdə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Günü ilə bağlı silsilə tədbirlər keçirilir
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Dekabr 2022 15:34
Fakültələrdə xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Günü ilə bağlı silsilə tədbirlər keçirilir
Bu gün Azərbaycan xalqının görkəmli oğlu, Ulu öndər Heydər Əliyevin Anım Günü böyük ehtiramla qeyd edilir. Bu münasibətlə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə bütün fakültələrdə müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsinin Anım Günü ilə bağlı silsilə tədbirlər keçirilməkdədir.
Keçirilən tədbirlərdə fakültə dekanları ümummilli liderin keçdiyi şərəfli həyat yolundan və fəaliyyətindən, bu günümüz üçün qurulan möhkəm təməldən danışaraq qeyd ediblər ki, Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu Heydər Əliyev Azərbaycan tarixinin yetirdiyi ən böyük şəxsiyyətlərdən biridir. Azərbaycanın 30 ildən artıq bir dövrünü əhatə edən tarixi taleyi, bu illər ərzində xalqın ictimai-siyasi, iqtisadi və mədəni həyatının bütün sahələrində dirçəlişi Ulu öndərin adı ilə sıx bağlıdır. Ulu öndər rəhbərlik etdiyi bu dövr ərzində Azərbaycanı bir dövlət kimi zamanın ağır və sərt sınaqlarından çıxara bilmiş, ölkənin gələcək inkişaf strategiyasını müəyyən etmiş və onun həyata keçirilməsi üçün mühüm addımlar atmışdır. Ulu öndərin 1969-cu ildən Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövr xalqımızın tarixinə Heydər Əliyev dövrü kimi əbədi həkk olunmuşdur. Bugünkü Azərbaycan məhz həmin dövrdə yaradılan möhkəm təməl üzərində inkişaf edir, uğurla addımlayır. Heydər Əliyevin torpaqlarımızın işğaldan azad olunması istiqamətində əsasını qoyduğu işin onun layiqli davamçısı möhtərəm Prezidentimiz, Müzəffər Ali Baş Komandanımız cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla başa çatdırılması zəngin dövlətçilik ənənələrinə malik Azərbaycanın ən böyük qələbəsidir. Xalq-iqtidar birliyi şanlı qələbəmizi, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin ölkəmizin ərazi bütövlüyü əsasında həllini təmin etmiş oldu. Ulu öndər Heydər Əliyevin uca zirvəyə qaldırdığı müasir Azərbaycan bu gün möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyevin müdrik rəhbərliyi ilə uğurla inkişaf edir.
Digər natiqlər və tələbələr də çıxış edərək Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin liderlik xüsusiyyətlərindən, xalqına məhəbbətindən, gənclərə olan diqqət və qayğısından bəhs edərək vurğulayıblar ki, Heydər Əliyev dahi bir şəxsiyyət və böyük ideyaların müəllifi kimi nəsildən-nəslə Azərbaycan xalqının qəlbində daim yaşayacaqdır.

Home | News | A SERIES OFEVENTS RELATED TO THE MEMORIAL DAY OF THE NATIONAL LEADER OF OUR PEOPLE HEYDAR ALIYEV ARE HELD IN THE FACULTIES
A SERIES OFEVENTS RELATED TO THE MEMORIAL DAY OF THE NATIONAL LEADER OF OUR PEOPLE HEYDAR ALIYEV ARE HELD IN THE FACULTIES
Today, the Memorial Day of the outstanding son of the Azerbaijani people, the great leader Heydar Aliyev is celebrated with great respect. On this occasion, with the organization of the Student Youth Organization of Sumgayit State University, a series of events are being held in all faculties.
Faculty deans spoke about the honorable life path and activities of the national leader, and the solid foundation laid for today, noted that the national leader of the Azerbaijani people, the founder of the independent state of Azerbaijan Heydar Aliyev is one of the greatest figures in the history of Azerbaijan. The historical destiny of Azerbaijan covering a period of more than 30 years, the revival of the people in all spheres of social, political, economic and cultural life during these years is closely connected with the name of the Great Leader. During this period under his leadership, he was able to bring Azerbaijan out of the harsh times, defined the future development strategy of the country and took important steps for its implementation. When the Great leader led Azerbaijan from 1969 is forever engraved in the history of our nation as the era of Heydar Aliyev. Today"s Azerbaijan is developing and progressing successfully on the solid foundation created in that period. The successful completion of the work laid by Heydar Aliyev in the direction of liberating our lands from occupation by his successor, our Commander-in-Chief Ilham Aliyev is the greatest victory of Azerbaijan. The people-power union ensured our glorious victory and the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict on the basis of the territorial integrity of our country. Other speakers and students spoke about the leadership qualities of the national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev, his love for his nation, attention and concern for the youth, and emphasized that Heydar Aliyev will live in our hearts.