2023-cü təqvim ilində keçiriləcək institusional akkreditasiya prosesi ilə bağlı SDU-nun Təşkilat Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Dekabrın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Akkreditasiya üzrə Təşkilat Komissiyasının iclası keçirildi. Təşkilat Komissiyasının Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin Kollegiyasının 30 sentyabr 2022-ci il tarixli KQ-05 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş ali təhsil müəssisəsinin institusional akkreditasiyası üzrə qiymətləndirmə Meyarlarının 3-cü istiqaməti (təlim və tədris) barəsində akademik və inzibati heyət arasında görüşü keçirildi.
İclası komissiyanın sədri professor Ramazan Məmmədov açıq elan etdi.
Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov 3-cü istiqamət üzrə meyarlar barədə müzakirələr apardı. Tədris bölməsinin müdiri Sabir Behbudov meyarların indikatorları üzrə sual doğuran məqamları Təşkilat Komissiyası üzvlərinin nəzərinə çatdırdı.
İclas iştirakçılarından SDU-nun rektor müşaviri dosent Zəfər Hüseynov çıxış edərək öz tövsiyələrini verdi. Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva mütəmadi yaranmış suallara aydınlıq gətirilməsi və işi praktik şəkildə qurmaq məqsədilə hər bir meyar və indikatorları özündə ehtiva edən təqdimatın hazırlanmasını təklif etdi.
SDU-nun Təhsildə keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri, baş müəllim Nərmin Həsənova Təşkilat Komissiyasının iclaslarının silsilə şəklində davam edəcəyini bildirdi.

THE NEXT MEETING OF THE ORGANIZATION COMMISSION OF SSU WAS HELD FOR THE INSTITUTIONAL ACCREDITATION PROCESS TO BE HELD IN THE 2023
On December 6, a meeting of the Organization Commission on accreditation of Sumgayit State University was held. A meeting was held between the academic and administrative staff regarding the 3rd direction (Training and teaching) of the evaluation criteria for institutional accreditation of the higher education institution approved by the Decision No. KQ-05 dated September 30, 2022 of the Organization Commission of the Collegium of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The chairman of the commission, professor Ramazan Mammadov declared the meeting open.
Faig Shirinov director of the Teaching Methodological Center discussed the criteria for the 3rd direction. The head of the teaching department Sabir Behbudov brought to the attention of the members of the Organization Commission the questionable points about the indicators of the criteria.
Rector"s adviser associate professor Zafar Huseynov made a speech and gave his recommendations in the meeting . The dean of the faculty of Philology associate professor Sevinj Hamzayeva proposed the preparation of a presentation containing each criteria and indicators in order to clarify the questions that have arisen and organize the work in a practical way.
Head of the department of Quality assurance in education of SSU, senior lecturer Narmin Hasanova stated that the meetings of the Organization Commission will continue in series.