2023-cü təqvim ilində keçiriləcək institusional akkreditasiya prosesi ilə bağlı SDU-nun Təşkilat Komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Dekabrın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Akkreditasiya üzrə Təşkilat Komissiyasının iclası keçirildi. Təşkilat Komissiyasının Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin Kollegiyasının 30 sentyabr 2022-ci il tarixli KQ-05 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş ali təhsil müəssisəsinin institusional akkreditasiyası üzrə qiymətləndirmə Meyarlarının 3-cü istiqaməti (təlim və tədris) barəsində akademik və inzibati heyət arasında görüşü keçirildi.
İclası komissiyanın sədri professor Ramazan Məmmədov açıq elan etdi.
Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov 3-cü istiqamət üzrə meyarlar barədə müzakirələr apardı. Tədris bölməsinin müdiri Sabir Behbudov meyarların indikatorları üzrə sual doğuran məqamları Təşkilat Komissiyası üzvlərinin nəzərinə çatdırdı.
İclas iştirakçılarından SDU-nun rektor müşaviri dosent Zəfər Hüseynov çıxış edərək öz tövsiyələrini verdi. Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva mütəmadi yaranmış suallara aydınlıq gətirilməsi və işi praktik şəkildə qurmaq məqsədilə hər bir meyar və indikatorları özündə ehtiva edən təqdimatın hazırlanmasını təklif etdi.
SDU-nun Təhsildə keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri, baş müəllim Nərmin Həsənova Təşkilat Komissiyasının iclaslarının silsilə şəklində davam edəcəyini bildirdi.

Главная страница | Новости | Состоялось очередное заседание организационной комиссии СГУ по проведению институциональной аккредитации в 2023 году
Yerləşdirilmə tarixi : 07 Декабрь 2022 11:13
Состоялось очередное заседание организационной комиссии СГУ по проведению институциональной аккредитации в 2023 году
6 декабря состоялось заседание Организационной комиссии по аккредитации Сумгаитского государственного университета. В заседании приняли участие академический и административный состав вуза, который обсудил 3-е направление (обучение и преподавание) критериев оценки институциональной аккредитации высшего учебного заведения, утвержденных решением Коллегии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики № KQ-05 от 30 сентября 2022 года.
Заседание открыл председатель комиссии проф. Рамазан Мамедов.
Директор Учебно-методического центра Фаиг Ширинов проинформировал о критериях 3-го направления. Руководитель Учебного отдела Сабир Бейбутов довел до сведения членов Оргкомиссии некоторые спорные моменты, касающиеся показателей критериев.
Советник ректора доц. Зафар Гусейнов дал свои рекомендации. Декан филологического факультета доц. Севиндж Гамзаева предложила подготовить презентацию по каждому критерию, чтобы прояснить возникшие вопросы.
Руководитель отдела обеспечения качества образования СГУ ст. преп. Нармин Гасанова сообщила, что заседания организационной комиссии будут проводиться регулярно.