Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik yubileyi münasibətlə bir qrup əməkdaş rektor tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olundu
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Dekabr 2022 17:40
SDU-nun 60 illik yubileyi münasibətlə bir qrup əməkdaş rektor tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olundu
Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi münasibətilə rektor professor Elxan Hüseynovun K-116/3 saylı 17 noyabr 2022-ci il tarixli Əmri ilə bir qrup əməkdaş universitetin ictimai həyatında fəal iştiraklarına, fərdi əmək müqavilələrinin şərtlərini keyfiyyətlə yerinə yetirdiklərinə görə Fəxri fərmanla təltif olundular.
Dekabrın 1-də təltif olunan əməkdaşların mükafatlandırma mərasimi keçirildi.
Tədbirdə çıxış edən rektor professor Elxan Hüseynov professor-müəllim heyətini bir daha yubiley münasibətilə  təbrik etdi və universitet kollektivinə ölkə həyatının müxtəlif sahələrinin yüksəksəviyyəli mütəxəssislərlə təmin olunması yönündəki məsul və səmərəli fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı. SDU-nun keçdiyi inkişaf yolundan, bu illər ərzində əldə edilən uğurlardan və qarşıda duran vəzifələrdən danışan rektor bildirdi ki, təməli 1962-ci ildə qoyulan Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçərək bu gün ölkənin və regionun nüfuzlu elm-tədris mərkəzinə çevrilmişdir. Bu ali təhsil müəssisəsi Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafına göstərdiyi misilsiz xidmətlərlə yanaşı, ölkənin ictimai-siyasi həyatında da mühüm rol oynayır. Sumqayıt Dövlət Universiteti nüfuzlu elm və təhsil ocağı olmaqla bərabər, həm də güclü mədəniyyət mərkəzidir.
Rektor qeyd etdi ki, universitetin nailiyyətlərini yüksək qiymətləndirən ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev imzaladığı Sərəncamlarla universitetin bir qrup əməkdaşını “Əməkdar müəllim” Fəxri adına və “Tərəqqi” medalına layiq görmüşdür. Bu da kollektivimizə dövlət qayğısının bariz nümunəsidir. Bütün bunlar bir daha sübut edir ki, ölkəmizdə müəllim, alim əməyinə, elmə, tədrisə, təhsilə münasibət dövlətin əsas prioritetlərindəndir.
Bu 60 illik yubiley günlərində müəllim əməyini yüksək qiymətləndirən möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyevə bir daha professor-müəllim, tələbə heyəti adından dərin minnətdarlığını çatdıran professor Elxan Hüseynov kollektivin hər bir üzvünü səmimi qəlbdən təbrik etdi.
Sonra mükafatlandırılma mərasimi keçirildi və rektor professor Elxan Hüseynov Fəxri fərmanları öz sahiblərinə təqdim etdi.

Главная страница | Новости | Ректор наградил группу сотрудников Почетной грамотой в связи с 60 –летним юбилеем СГУ
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Декабрь 2022 17:40
Ректор наградил группу сотрудников Почетной грамотой в связи с 60 –летним юбилеем СГУ
За активное участие в общественной жизни университета и добросовестное выполнение пунктов индивидуальных трудовых договоров ректор профессор Эльхан Гусейнов приказом NK-116/3 от 17 ноября 2022 года наградил группу сотрудников Почетной грамотой.
1 декабря состоялась церемония награждения отмеченных сотрудников.
Выступивший на мероприятии ректор еще раз поздравил профессорско –преподавательский состав и пожелал коллективу успехов в подготовке высокопрофессиональных кадров для различных областей жизни страны. Ректор рассказал о путях развития, которые прошел вуз, об успехах, достигнутых за прошедшие годы и предстоящих важных задачах. Он отметил, что Сумгаитский государственный университет, основы которого заложены в 1962 году, прошел большой и славный путь развития и стал одним из престижных вузов региона и страны.  Наряду с заслугами в области развития науки и образования в Азербайджане, университет играет важную роль в общественно-политической жизни страны. Сумгаитский государственный университет является не только центром науки и образования, но и очагом культуры.
Было отмечено, что Президент Ильхам Алиев высоко оценивает успехи, достигнутые Сумгаитским государственным университетом, и своим распоряжением наградил группу его сотрудников медалями «Заслуженный учитель» и «Тарагги» («Прогресс»). Это является примером заботы государства о нашем трудовом коллективе. Всё это еще раз свидетельствует о том, что в нашей стране одним из основных приоритетов является забота о преподавателях, науке и образовании.
Профессор Эльхан Гусейнов, выразивший благодарность Президенту Ильхаму Алиеву от имени профессорско-преподавательского и студенческого состава за высокую оценку труда университета в эти юбилейные дни, пожелал успехов в дальнейшей работе каждому члену коллектива.