Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik yubileyi münasibətlə bir qrup əməkdaş rektor tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olundu
Yerləşdirilmə tarixi : 01 Dekabr 2022 17:40
SDU-nun 60 illik yubileyi münasibətlə bir qrup əməkdaş rektor tərəfindən Fəxri fərmanla təltif olundu
Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi münasibətilə rektor professor Elxan Hüseynovun K-116/3 saylı 17 noyabr 2022-ci il tarixli Əmri ilə bir qrup əməkdaş universitetin ictimai həyatında fəal iştiraklarına, fərdi əmək müqavilələrinin şərtlərini keyfiyyətlə yerinə yetirdiklərinə görə Fəxri fərmanla təltif olundular.
Dekabrın 1-də təltif olunan əməkdaşların mükafatlandırma mərasimi keçirildi.
Tədbirdə çıxış edən rektor professor Elxan Hüseynov professor-müəllim heyətini bir daha yubiley münasibətilə  təbrik etdi və universitet kollektivinə ölkə həyatının müxtəlif sahələrinin yüksəksəviyyəli mütəxəssislərlə təmin olunması yönündəki məsul və səmərəli fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı. SDU-nun keçdiyi inkişaf yolundan, bu illər ərzində əldə edilən uğurlardan və qarşıda duran vəzifələrdən danışan rektor bildirdi ki, təməli 1962-ci ildə qoyulan Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçərək bu gün ölkənin və regionun nüfuzlu elm-tədris mərkəzinə çevrilmişdir. Bu ali təhsil müəssisəsi Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafına göstərdiyi misilsiz xidmətlərlə yanaşı, ölkənin ictimai-siyasi həyatında da mühüm rol oynayır. Sumqayıt Dövlət Universiteti nüfuzlu elm və təhsil ocağı olmaqla bərabər, həm də güclü mədəniyyət mərkəzidir.
Rektor qeyd etdi ki, universitetin nailiyyətlərini yüksək qiymətləndirən ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev imzaladığı Sərəncamlarla universitetin bir qrup əməkdaşını “Əməkdar müəllim” Fəxri adına və “Tərəqqi” medalına layiq görmüşdür. Bu da kollektivimizə dövlət qayğısının bariz nümunəsidir. Bütün bunlar bir daha sübut edir ki, ölkəmizdə müəllim, alim əməyinə, elmə, tədrisə, təhsilə münasibət dövlətin əsas prioritetlərindəndir.
Bu 60 illik yubiley günlərində müəllim əməyini yüksək qiymətləndirən möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyevə bir daha professor-müəllim, tələbə heyəti adından dərin minnətdarlığını çatdıran professor Elxan Hüseynov kollektivin hər bir üzvünü səmimi qəlbdən təbrik etdi.
Sonra mükafatlandırılma mərasimi keçirildi və rektor professor Elxan Hüseynov Fəxri fərmanları öz sahiblərinə təqdim etdi.

Home | News | ON THE OCCASION OF THE 60TH ANNIVERSARY OF SSU A GROUP OF EMPLOYEES WAS AWARDED AN HONORARY DIPLOMA BY THE RECTOR
ON THE OCCASION OF THE 60TH ANNIVERSARY OF SSU A GROUP OF EMPLOYEES WAS AWARDED AN HONORARY DIPLOMA BY THE RECTOR
On the occasion of the 60th anniversary of Sumgayit State University, a group of employees were awarded with an Honorary diploma  for their active participation in the public life of the university and for fulfilling the terms of their individual labor contracts with the Order of rector professor Elkhan Huseynov No. K-116/3 dated November 17, 2022.
On December 1, an awarding ceremony was held for the awarded employees.
Rector professor Elkhan Huseynov once again congratulated the faculty on the occasion of the anniversary and wished success to the university staff in their responsible and efficient activities in providing high-level specialists in various fields of the country"s life. He talked about the development path of SSU, the successes achieved during these years and said that Sumgayit State University, which was founded in 1962 has gone through a great development path and has become a prestigious science and education center of the country and the region today. Sumgayit State University is a prestigious center of science and education, as well as a cultural center.
The  rector noted that the president of the country Ilham Aliyev appreciating  the achievements of the university awarded a group of employees of the university with the honorary titles of "Honored teacher" and "Taraggi" medal. This is a clear example of state care for our collective. All this once again proves that in our country, the attitude towards the work of teachers and scientists, science and education is one of the main priorities of the state.
On these 60th anniversary days, professor Elkhan Huseynov once again expressed his deep gratitude on behalf of the professor-teacher and student to our   president  Ilham Aliyev, sincerely congratulated each member of the team.
Then the awarding ceremony was held and the rector professor Elkhan Huseynov presented the Honorary diplomas to their owners.