Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Biz bir ailəyik − biz qalibik” adlı intellektual yarışda II yerə layiq görüldülər
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Noyabr 2022 16:45
Tələbələrimiz “Biz bir ailəyik − biz qalibik” adlı intellektual yarışda II yerə layiq görüldülər
1992-ci il oktyabrın 14-də Əlillər Onilliyinin başa çatması münasibətilə BMT Baş Məclisi dekabrın 3-nün “Beynəlxalq Əlilliyi Olan Şəxslər Günü” kimi qeyd olunması haqqında Bəyannamə qəbul etmişdir. Bu günün məqsədi cəmiyyəti əlillik problemlərinin həllinə cəlb etmək, əlilliyi olan bütün insanların hüquqlarını qorumaqdır. Məhz bu günün əlilliyi olan şəxslərlə birlikdə təntənəli şəkildə qeyd olunması, həmçinin onlar arasında münasibətin daha da genişləndirilməsi və birlik ruhunun aşılanması üçün “Biz bir ailəyik” Əlilliyi Olana Şəxslərə Dəstək İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə 3 Dekabr − Beynəlxalq Əlillər Gününə həsr edilmiş "Biz bir ailəyik − Biz qalibik" adlı tədbir keçirildi.
Tədbirdə sağlamlıq imkanları məhdud şəxslərlə görüş keçirildi, onlara göstərilən dövlət qayğısından söhbət açıldı. Daha sonra tədbir bədii hissə ilə davam etdirildi.
Sonra "Biz bir ailəyik − biz qalibik" adlı intellektual yarışa start verildi. İntellektual oyun 6 universitetin tələbələri və digər təşkilatların - əsasən əlillik sahəsinə yaxın təşkilatlar və eyni zamanda əlilliyi olan şəxslərin komandaları arasında keçirildi.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası bu yarışda II yerə layiq görülərək medal və diplomlarla təltif edildi.

Home | News | OUR STUDENTS PARTICIPATED IN AN INTELLECTUAL COMPETITION CALLED "WE ARE ONE FAMILY - WE ARE WINNERS" WERE AWARDED THE 2ND PLACE
Yerləşdirilmə tarixi : 28 November 2022 16:45
OUR STUDENTS PARTICIPATED IN AN INTELLECTUAL COMPETITION CALLED "WE ARE ONE FAMILY - WE ARE WINNERS" WERE AWARDED THE 2ND PLACE
On October 14, 1992, on the occasion of the end of the Decade of Persons with Disabilities, the UN General Assembly adopted a Declaration on celebrating December 3 as the "International Day of Persons with Disabilities". The purpose of this day is to involve society in solving disability problems, to protect the rights of all people with disabilities. In order to solemnly celebrate this day together with people with disabilities, as well as to further expand the relationship between them and instill the spirit of unity the event "December 3 - dedicated to the International Day of Disabled People - "We are one family - We are winners" was held    organized by the "We are a family" support public association for people with disabilities.
At the event, a meeting was held the  people with limited health opportunities, and  the speakers stated about the state care provided to them. Later, the event continued with the artistic part.
Then the intellectual competition called "We Are One Family - We are winners " was started. The intellectual game was held between students of 6 universities and other organizations - mainly organizations related to the field of disability and at the same time teams of people with disabilities. We should note that the team of Sumgayit State University won the second place in this competition and was awarded with medals and diplomas.