Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələr arasında “Nə?harada?nə zaman?” intellektual bilik yarışı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Oktyabr 2015 10:37
Fakültələr arasında “Nə?harada?nə zaman?” intellektual bilik yarışı keçirildi
Oktyabr ayının 15-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar və Tələbə Gənclər Təşkilatlarının birgə təşkilatçılığı ilə fakültələrarası “Nə? Harada? Nə zaman?”  intellektual bilik yarışı təşkil olundu.
Tələbə Həmkarlar Təşkilatının sədri Nemət İbayev bu cür tədbirlərin əhəmiyyətindən söz açaraq bildirdi ki,  yarışın əsas məqsədi gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəlməsinə şərait yaratmaq, istedadlı gəncləri üzə çıxarmaq, onların milli-mənəvi dəyərlərimiz və tariximiz haqqında daha geniş biliklərə sahib olmalarına kömək göstərməkdir. Hər bir ölkənin perspektiv inkişafı, müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsi və dövlətçiliyinin gücləndirilməsi birbaşa olaraq, gələcəyin etibarlı təminatı olan gənc kadrların hazırlanmasından, onların intellektual və kreativ qüvvəyə çevrilməsindən asılı olduğunu qeyd etdi. Bu cür intellektual bilik yarışının mütəmadi olaraq keçiriləcəyini diqqətə çatdırdı.
Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda 7 fakültənin komandası olmaqla, 42 tələbə mübarizə apardı. 3 turdan ibarət olan  yarışda Filologiya fakültəsinin “Naturalistlət” komandası qalib gəldi. Tarix və coğrafiya fakültəsinin “Abliviyon” komandası II yerə, Mühəndislik fakültəsinin “Access” komandası III yerə çıxdılar. Qalib komanda kubokla, II və III yerləri bölüşən komanda isə hədiyyələrlə mükafatlandırıldı.
Komandaların fəallığı gənclərimizin yüksək intellektə və biliyə sahib olduqlarından xəbər verir. Azərbaycan gənclərinin müasir, inkişaf etmiş, yüksək intellektli aparıcı qüvvə kimi formalaşmasında, birmənalı olaraq, dövlətimizin apardığı gənclər siyasətinin mühüm rolu vardır.

Home | News | It was hold an intellectual knowledge competition ”What? Where? When?”among the faculties.
Yerləşdirilmə tarixi : 15 October 2015 10:37
It was hold an intellectual knowledge competition ”What? Where? When?”among the faculties.
In Sumgait State University on 15th of October it was organized an intellectual knowledge competition” What? Where? When ?”among the faculties by the Student Collegues and Student Young Organization.
The chairman of Student Collegues Organization Nemat Ibaev informed that the main purpose of the competition is to create condition for the students intellectual improvement,to discover the talented youngs,to help them for learning our national-spiritual values.He noted that the perspective development of each country depends on making young staff and converting them an intellectual and creative power.He highlighed it would be regularly hold an  intellectual knowledge competition like this.
The competition was hold in an intense and exciting condition,42 students from teams of seven faculties contested.The competition consisted of 3 rounds.The team “Naturalists” of the faculty Philology won the competition.The team “Ablivion” of the faculty History and Geography took the second place,the team” Access” of the faculty Engineering took the third place.The winning team was awarded with the cup,the teams taking the second and third places were awarded with the presents.
The activity of teams informs how our young people have high intellect and knowledge.The young policy leading by our state plays the important role for forming Azerbaijan young people as modern,developed,high intellected.