Əsas səhifə | Xəbərlər | “Məhsul sahibi marafonu”nun açılış mərasimi keçirildi
Oktyabrın 31-də “PAŞA Bank”ın tərəfdaşlığı və “SUP VC” şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək “Məhsul sahibi marafonu”nun açılış mərasimi baş tutdu.
Açılış mərasimində “PAŞA Bank”ın nümayəndəsi Fərhad Mansurov, “SUP VC” şirkətinin direktoru Rəşad Eyvazov, layihə meneceri Cəmil Hüseynzadə və universitet nümayəndələri iştirak etdilər.
Marafonda SDU, ADNSU, BMU, ADA Universiteti, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan–Fransız Universiteti (UFAZ) və ADİU-dan ümumilikdə 14 komanda iştirak edəcək və komandalar startap ideyası üzərində işləyib prototip təqdim edəcəklər. Birinci mərhələni uğurla tamamlayan komandalar növbəti mərhələdə birincilik uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Baş tutan açılış mərasimində marafonla bağlı, eləcə də sonrakı mərhələlərlə bağlı ümumi məlumatlar verildi, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, “Məhsul Sahibi Marafonu”nda Sumqayıt Dövlət Universitetini 2 komanda: “Qeyri-səlis məntiq” və “İnnovativ Gənclik” komandaları təmsil edəcək.

Состоялась церемония открытия «Марафона владельца продукта»
31 октября состоялась церемония открытия «Марафона владельца продукта», организованного «PASHA Bank» и компанией «SUP VC».
В церемонии открытия приняли участие представитель "PASHA Bank" Фархад Мансуров, директор компании "SUP VC" Рашад Эйвазов, руководитель проекта Джамиль Гусейнзаде и представители университета.
Всего в марафоне примут участие 14 команд из СГУ, АГУНП, Университета высшей дипломатической академии (ADA), Западно-Каспийского университета, Азербайджано-французского университета (UFAZ) и АГЭУ, которые разработают стартап идею и представят его прототип. Команды, успешно прошедшие первый этап, будут бороться за первое место в следующем этапе.
На церемонии открытия была дана общая информация о марафоне, а также о последующих этапах и были озвучены ответы на вопросы участников.
Сумгаитский государственный университет в «Марафоне владельца продукта» будут представлять 2 команды – «Нечеткая логика» и «Инновационная молодежь»