Əsas səhifə | Xəbərlər | “Məhsul sahibi marafonu”nun açılış mərasimi keçirildi
Oktyabrın 31-də “PAŞA Bank”ın tərəfdaşlığı və “SUP VC” şirkətinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək “Məhsul sahibi marafonu”nun açılış mərasimi baş tutdu.
Açılış mərasimində “PAŞA Bank”ın nümayəndəsi Fərhad Mansurov, “SUP VC” şirkətinin direktoru Rəşad Eyvazov, layihə meneceri Cəmil Hüseynzadə və universitet nümayəndələri iştirak etdilər.
Marafonda SDU, ADNSU, BMU, ADA Universiteti, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan–Fransız Universiteti (UFAZ) və ADİU-dan ümumilikdə 14 komanda iştirak edəcək və komandalar startap ideyası üzərində işləyib prototip təqdim edəcəklər. Birinci mərhələni uğurla tamamlayan komandalar növbəti mərhələdə birincilik uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Baş tutan açılış mərasimində marafonla bağlı, eləcə də sonrakı mərhələlərlə bağlı ümumi məlumatlar verildi, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, “Məhsul Sahibi Marafonu”nda Sumqayıt Dövlət Universitetini 2 komanda: “Qeyri-səlis məntiq” və “İnnovativ Gənclik” komandaları təmsil edəcək.

THE OPENING CEREMONY OF THE "PRODUCT OWNER MARATHON" WAS HELD
On October 31, the opening ceremony of the "Product owner marathon" was held partnership of "PASHA Bank" and organized by "SUP VC" .
The representative of "PASHA Bank" Farhad Mansurov, the director of "SUP VC" company Rashad Eyvazov, the project manager Jamil Huseynzade and university representatives took part in the opening ceremony.
A total of 14 teams from SSU, ASOIU, BEU, ADA University, Western Caspian University, Azerbaijan-French University (AFU) and UNEC will participate in the marathon, will work on a startup idea and present a prototype. The teams that successfully completed the first stage will compete for the first place in the next stage.
At the opening ceremony, general information was given about the marathon, as well as the subsequent stages and the questions of the participants were answered.
We should note that 2 teams - "Fuzzy Logic" and "Innovative Youth" will represent Sumgayit State University in the "Product Owner Marathon".