Oktyabrın 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professor-müəllim heyətinin son illərdə nəşr olunmuş metodiki dərs vəsaitlərinin təqdimatı və sərgisi keçirildi.
Kitab təqdimatında fakültənin dekanlığı, professor-müəllim və tələbə heyəti iştirak etdilər.
Elmi kitabxananın müdiri Nailə Əmrahova giriş sözü ilə çıxış edərək bildirdi ki, kitabxana hər bir xalqın xəzinəsi, maarif işığıdır. Bu baxımdan yeni nəşrlərin kitabxanamızın sistem bazasına daxil edilməsi SDU-nun tələbə və əməkdaşlarının istifadəsi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edəcək.
Daha sonra Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva çıxış edərək iqtisadi biliklərin geniş səpgidə yayılması məqsədilə nəşr olunmuş metodiki dərs vəsaitlərinin əhəmiyyətini vurğuladı. Bu kimi dərs vəsaitlərinin iqtisadiyyat elminə dəyərli töhfə olacağını bildirən dekan müəllifləri təbrik etdi və yaradılan şəraitə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova təşəkkürünü ifadə etdi.
Çıxış edən müəlliflər təqdimat mərasiminin təşkilində əməyi olanlara minnətdarlıqlarını bildirdilər və sərgilənən kitablarda əhatə olunan mövzulardan danışdılar.

Главная страница | Новости | В Научной библиотеке СГУ состоялась очередная презентация книг и методический пособий
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Октябрь 2022 12:30
В Научной библиотеке СГУ состоялась очередная презентация книг и методический пособий
28 октября в Научной библиотеке Сумгаитского государственного университета состоялась выставка-презентация методических пособий, изданных за последние годы сотрудниками факультета экономики и управления.
В презентации приняли участие декан факультета, профессорско-преподавательский состав и студенты.
Директор научной библиотеки Наиля Амрахова отметила, что включение новых изданий в системную базу данных нашей библиотеки будет иметь большое значение для удобства использования материалов студентами и сотрудниками СГУ.
Декан факультета экономики и управления СГУ доц. Айнура Яхьяева подчеркнула важность издаваемых методических пособий. Она отметила, что новые учебники станут ценным вкладом в экономическую науку. Декан поздравила авторов и выразила благодарность ректору университета профессору Эльхану Гусейнову за созданные условия.
Авторы выразили благодарность всем, кто внес свой вклад в организацию презентации, и рассказали о представленных на выставке книгах.