Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU və SOCAR nümayəndələri arasında görüş keçirilib
Oktyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) nümayəndələri arasında SOCAR-ın Baş Ofisinin inzibati binasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı SOCAR-ın ödənişli və ödənişsiz istehsalat təcrübə proqramları barədə məlumat verilib, SDU-nun laboratoriyalarının müasir qurğularla təchiz edilməsi məsələsi müzakirə olunub.
Görüşdə həmçinin SDU-nun gələcək prioritet layihələri, o cümlədən yaxın zamanlarda açılışı nəzərdə tutulan İnnovasiya Yaradıcılıq Mərkəzi haqqında danışılıb, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Главная страница | Новости | Состоялась встреча представителей СГУ и SOCAR
26 октября в административном здании головного офиса SOCAR состоялась встреча представителей Сумгаитского государственного университета (СГУ) и Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (SOCAR).
В ходе встречи была дана информация о платных и бесплатных программах производственной практики SOCAR, а также обсужден вопрос оснащения лабораторий СГУ современными приборами.
На встрече также обсудили будущие приоритетные проекты СГУ, в том числе открывающийся в скором времени «Творческий инновационный центр» и обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.