Universitetin əməkdaşı Şahmar Abdullayevin 75 illik yubileyi qeyd olundu
Bu gün Sumqayıt Dövlət Universitetinin baş mühasibi Şahmar Abdullayevin anadan olmasının 75 illik yubileyi qeyd olunur. Bu münasibətlə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov Şahmar Abdullayevi qəbul edərək, onu 75 illik yubileyi münasibətilə təbrik etdi və ona cansağlığı arzuladı.
Şahmar Abdullayevin universitetdəki uzunmüddətli fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən rektor baş mühasib işinin böyük məsuliyyət tələb etdiyini qeyd etdi. Çıxışının sonunda Şahmar Abdullayevə uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə, universitetin ictimai işlərində fəal iştirakına görə və anadan olmasının 75 illik yubileyi münasibətilə Fəxri fərman və mükafat təqdim etdi.
Çıxış edənlər onun nəcib insani keyfiyyətlərə malik bir şəxs olduğunu bildirdilər və yubilyarla bağlı xoş xatirələrini bölüşdülər.
Sonda Şahmar Abdullayev ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova və tədbir iştirakçılarına minnətdarlığını bildirdi.
Bir daha hörmətli Şahmar Abdullayevi 75 illik yubileyi münasibətilə təbrik edir, ona uzun ömür, möhkəm cansağlığı və uğurlar arzulayırıq!

Home | News | THE 75TH ANNIVERSARY OF SHAHMAR ABDULLAYEV- AN EMPLOYEE OF THE UNIVERSITY WAS CELEBRATED
Yerləşdirilmə tarixi : 27 October 2022 13:31
THE 75TH ANNIVERSARY OF SHAHMAR ABDULLAYEV- AN EMPLOYEE OF THE UNIVERSITY WAS CELEBRATED
Today is the 75th anniversary of the birth of chief accountant Shahmar Abdullayev of Sumgayit State University. On this occasion, the rector of the university professor Elkhan Huseynov received Shahmar Abdullayev, congratulated him on his 75th anniversary and wished him good health. Appreciating Shahmar Abdullayev"s long-term work at the university the rector noted that the job of chief accountant requires great responsibility.
At the end of his speech, the rector presented Shahmar Abdullayev an honorary diploma and an award for his long-term effective work, active participation in the public affairs of the university, and on the occasion of the 75th anniversary of his birth.
The speakers said that he was a person with noble human qualities and shared their memories.
In the end, Shahmar Abdullayev expressed his gratitude to the rector of the university professor Elkhan Huseynov and the participants of the event for the kind  words and congratulations.
Once again, we congratulate Shahmar Abdullayev on his 75th anniversary and wish him a long life, good health and success.