Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik fəaliyyətini əks etdirən fotoşəkillərdən ibarət sərgi təşkil olundu
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Oktyabr 2022 13:53
SDU-nun 60 illik fəaliyyətini əks etdirən fotoşəkillərdən ibarət sərgi təşkil olundu
Oktyabrın 18-də Böyük Akt zalının foyesində Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi ilə əlaqədar universitetin müxtəlif dövrlərdə fəaliyyətini əks etdirən fotosərgi təşkil olundu.
Professor-müəllim və tələbə heyətinin iştirak etdiyi sərgidə universitet yarandığı dövrdən bu günədək keçdiyi inkişaf yolu, tədbirlər, görüşlər, əməkdaşlıqları və s. fotolar nümayiş olundu.
Sərgidə çıxış edən Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov tədbir iştirakçılarını salamladı, SDU-nun zəngin ənənələrə malik elmi-pedaqoji fəaliyyətindən söz açdı. Bildirdi ki, 1962-ci ildə yaradılan Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçərək bu gün ölkənin və regionun nüfuzlu elm-tədris mərkəzinə çevrilmişdir. Universitet fəaliyyət göstərdiyi dövrlərdə yalnız Azərbaycanın deyil, həm də keçmiş SSRİ-nin, eləcə də bir sıra xarici ölkələrin sənaye müəssisələrini yüksəkixtisaslı kadrlarla təmin edib, ölkəmizin intellektual potensialının inkişafına dəyərli töhfələr verib.
Universitetin çoxşaxəli fəaliyyətini geniş nümayiş etdirən fotosərgi iştirakçıların böyük marağına səbəb oldu.

В СГУ прошла фотовыставка, посвященная 60-летию университета
18 октября, в связи с 60-летием Сумгаитского государственного университета, в фойе Большого актового зала прошла фотовыставка, отражающая деятельность университета в разные периоды.
На выставке были представлены фотографии, охватывающие важные события из жизни университета и историю его развития.
Проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов приветствовал участников мероприятия и рассказал о научно-педагогической деятельности СГУ. Он отметил, что Сумгаитский государственный университет, основанный в 1962 году, прошел большой путь развития и сегодня стал престижным научным и образовательным центром страны и региона. За время своей деятельности университет обеспечивал высококвалифицированными кадрами промышленные предприятия не только Азербайджана, но и бывшего СССР, а также ряда зарубежных стран, он и сегодня вносит ценный вклад в развитие интеллектуального потенциала нашей страны.