Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik fəaliyyətini əks etdirən fotoşəkillərdən ibarət sərgi təşkil olundu
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Oktyabr 2022 13:53
SDU-nun 60 illik fəaliyyətini əks etdirən fotoşəkillərdən ibarət sərgi təşkil olundu
Oktyabrın 18-də Böyük Akt zalının foyesində Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi ilə əlaqədar universitetin müxtəlif dövrlərdə fəaliyyətini əks etdirən fotosərgi təşkil olundu.
Professor-müəllim və tələbə heyətinin iştirak etdiyi sərgidə universitet yarandığı dövrdən bu günədək keçdiyi inkişaf yolu, tədbirlər, görüşlər, əməkdaşlıqları və s. fotolar nümayiş olundu.
Sərgidə çıxış edən Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov tədbir iştirakçılarını salamladı, SDU-nun zəngin ənənələrə malik elmi-pedaqoji fəaliyyətindən söz açdı. Bildirdi ki, 1962-ci ildə yaradılan Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçərək bu gün ölkənin və regionun nüfuzlu elm-tədris mərkəzinə çevrilmişdir. Universitet fəaliyyət göstərdiyi dövrlərdə yalnız Azərbaycanın deyil, həm də keçmiş SSRİ-nin, eləcə də bir sıra xarici ölkələrin sənaye müəssisələrini yüksəkixtisaslı kadrlarla təmin edib, ölkəmizin intellektual potensialının inkişafına dəyərli töhfələr verib.
Universitetin çoxşaxəli fəaliyyətini geniş nümayiş etdirən fotosərgi iştirakçıların böyük marağına səbəb oldu.

Home | News | A photo exhibition reflecting the 60-year activity of SSU was organized
On October 18, in connection with the 60th anniversary of Sumgayit State University a photo exhibition reflecting the activities of the university in different periods was organized in the lobby of the Great Assembly hall.
The development path of the university, events, meetings, collaborations, etc., from the time of its establishment to the present were presented at the exhibition attended by the professor-lecturer and student staff.
Vice-rector for Social affairs and public relations associate professor Elmar Khalilov  greeted the event participants and spoke about the scientific and pedagogical activity of SSU. He said that Sumgayit State University was established in 1962.It has gone through a great development and become a prestigious science - education center of the country and the region today. During its activities, the university provided highly qualified personnel to the industrial enterprises of not only Azerbaijan, but also the former USSR, as well as a number of foreign countries and made valuable contributions to the development of the intellectual potential of our country.
The photo exhibition which widely demonstrates the multifaceted activities of the university aroused the great interest of the participants.