Əsas səhifə | Xəbərlər | TEC I kurs tələbələri ilə görüşdü
Oktyabrın 8-də universitetin Böyük akt zalında Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) Riyaziyyat, Mühəndislik, Fizika və elektroenergetika, Tarix və coğrafiya fakültələrinin I kurs tələbələri ilə görüş keçirdi.
Görüşü TEC-in elmi rəhbəri dos. İslam Paşayev açaraq tədbir iştirakçılarını salamladı və  rəhbərlik etdiyi təşkilatın əsas məqsədinin ali təhsilli mütəxəssislərin hazırlanmasının keyfiyyətinin yüksəldilməsinə yönəldilmiş elmi-təşkilati tədbirlərin həyata keçirilməsi, elmi-texniki potensialın qorunub saxlanılması və təhsil alanların elmi tədqiqat fəaliyyətinin yeni sosial, iqtisadi şəraitə uyğunlaşdırılmasında ali təhsil müəssisələrinin işinə kömək etməkdən ibarət olduğunu bildirdi. Elmi rəhbər son  bir ildə təşkilatın gördüyü işlərdən və fəailiyyəti haqqında məlumat verərək qeyd etdi ki,  nəfis tərtibatda  çap olunmuş Seminar Materialları Toplusunun Azərbaycanda universitetlərarasında ilk  nəşr olduğunu, “Bizim sahibkarlıq fəaliyyətimiz” – “Enactus” Azərbaycan X Milli Yarış proqramı üzrə 14 universitet komandası arasında universitetimiz III yerə layiq görülüb.
Görüşdə Elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor Ramazan Məmmədov, Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekanı, professor Adil Baxşəliyev, həmin fakültə üzrə TEC-in elmi rəhbəri Bəhram Məmmədov, Mühəndislik fakültəsi üzrə TEC-in elmi rəhbəri Şəlalə Cəfərova  çıxış edərək  tələbələrin elmlə məşğul olmağa üstünlük verdiklərini və bunun da onların gələcək inkişafında mühüm rol oynayacağını bildirdilər.
TEC-in Şura sədri Nurlan Səmədli, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs tələbəsi, Zülfiyyə İlyasova, TEC-in üzvü Fəqan Qocayev, Mühəndislik fakültəsinin IV kurs tələbəsi, Sevda Suvarova belə görüşlərin mütəmadi keçirilməsi  tələbələrin elmi biliklərinin artırılmasında xüsusi önəm kəsb etdiyini vuğuladılar.
Tədbirdə o da qeyd olundu ki, noyabrın 9-dan 12-dək TEC-in üzvlərindən Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs tələbəsi Əfsanə Əsgərli və Mühəndislik fakültəsinin IV kurs tələbəsi  Sevda Suvarova Rusiya Federasiyasının Voronej şəhərində keçiriləcək konfransda öz elmi işləri ilə çıxış edəcəklər.

Home | News | The Students' Scientific Society held a meeting with first-year students
On October 8,the  Students' Scientific Society (SSS) held a meeting with first-year students of the faculties of Mathematics, Engineering, Physics and Electric Power,  History and Geography in  the assembly hall of the University.
The meeting was opened by speech of the scientific director of SSS-associate professor Islam Pashayev.
Scientific leader  informed about  the well done work of  the organisation in  the last years, noted that the Collection of Seminar Tasks was the first edition among the universities of Azerbaijan; our university was awarded the third place at tenth national competition held among teams of 14 universities on the theme of "Our business activities" - "Enactus".
During the meeting, the Vice Rector for Science and Innovation, Professor Ramazan Mamedov, dean of the Faculty of History and Geography, Professor Adil Bakhshaliyev, scientific leader the SSS Bahram Mammadov, scientific leader from Engineering faculty Shalala Jafarova spoke on the meeting stating about importance  and  priority of  students involving   in science
At the event It was also noted that  on November 9 to 12 members of the Physics and Energy  the fourth year student of the Faculty of Engineering Afsana Askerli,  and Sevda  Suvarova will perform their works at the conference hold in the Russian city of Voronezh.
At the end of the meeting there  was shown the video chart reflecting all activities of  the  Students' Scientific Society.