Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Mənim universitetim” adlı tədbir keçirildi
Oktyabrın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının tərkibində fəaliyyət göstərən Kitab klubunun və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə universitetin 60-cı ildönümünə həsr olunmuş “Mənim universitetim” adlı tədbir keçirildi. Əvvəlcə torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olmuş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi. Tədbiri Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor, dosent Elmar Xəlilov açaraq iştirakçıları salamladı və SDU-nun ötən 60 ildə keçdiyi tarixi inkişaf yolundan danışdı. Bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafına göstərdiyi misilsiz xidmətlərlə yanaşı, ölkənin ictimai-siyasi həyatında da mühüm rol oynayır. Prorektor elmin insan həyatındakı dəyəri, kitab oxumağın üstünlükləri, universitetimizin tələbələrə göstərdiyi qayğı və diqqət, tələbələrin və gənclərin universitetin, cəmiyyətin həyatında oynadığı rolu haqqında bəhs etdi.
Tarix və coğrafiya fakültəsinin Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini, Fəlsəfə, sosiologiya və politologiya kafedrasının baş müəllimi Fəridə Cəbrayılova  SDU-da görülən işlər, universitet rəhbərliyinin tələbələrə verdiyi dəyər və yaratdığı əlverişli şərait haqqında çıxış etdi.
Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri, Tarix və coğrafiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Elmin Novruzlu təşkilatın fəaliyyəti, həyata keçirilən tədbirlər, keçiriləcək proqramlar barədə, Kitab klubunun sədri Ləman Dövlətova isə klubun yaranması, gənclərin həyatında mütaliənin rolu haqqında məlumat verdilər.
Fizika və elektroenergetika faküləsinin III kurs tələbəsi Aytən Mürsəlzadə və Riyaziyyat faküləsinin III kurs tələbəsi Zəhra Hüseynli “Mənim universitetim” adlı məruzələrlə çıxış etdilər.

AN EVENT ENTITLED "MY UNIVERSITY" WAS HELD AT SSU
On October 7, an event dedicated to the 60th anniversary of Sumgayit State University "My University" was organized by the Student Union Committee and the Book Club of the Student Youth Organization.
First, the dear memory of our martyrs who died for the territorial integrity of our land was commemorated with a minute of silence.
Vice-rector for social issues and public relations, associate professor Elmar Khalilov opened the event, greeted the participants and talked about the historical development path of SSU in the past 60 years. He said that Sumgayit State University plays an important role in the social and political life of the country .The vice-rector talked about the value of science, the advantages of reading books in human life.He stated that the students and the youth play an important role in the life of the university and society.
Farida Jabrayilova, deputy dean for training and education of the faculty of history and geography, senior lecturer of the department of philosophy, sociology and political science spoke about the work at SSU, the value given to students by the university management and added creation of the favorable conditions.
The chairman of the Student Youth Organization, the fourth-year student of the faculty of History and geography, Elmin Novruzlu informed about the activity of the organization, the events and programs to be held. The chairman of the Book Club Laman Devlatova, spoke about the establishment of the club and the role of reading in the lives of young people.
Ayten Murselzadeh, a third-year student of the faculty of Physics and Electrical Engineering and Zahra Huseynli a third-year student of the faculty of Mathematics presented their articles entitled "My University".