Oktyabrın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında Fizika və elektroenergetika fakültəsinin professor-müəllim heyətinin son illərdə nəşr olunmuş metodiki dərs vəsaitlərinin təqdimatı və sərgisi keçirildi.
Sərginin açılışında fakültənin dekanlığı, professor-müəllim və tələbə heyəti
iştirak etdilər. Elmi kitabxananın müdiri Nailə Əmrahova çıxış edərək bildirdi ki, yeni nəşrlərin kitabxanamızın sistem bazasına daxil edilməsi SDU-nun tələbə və əməkdaşlarının istifadəsi üçün əhəmiyyət kəsb edəcək.
Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent Tamella Əhmədova fakültənin son elmi-tədqiqatlarının nəticəsi olan yeni elmi monoqrafiya, dərslik və dərs vəsaitlərinin aktuallığından bəhs edərək vurğuladı ki, sərgiyə 30 adda 85 kitab təqdim olunub. Bu dərs vəsaitlərindən ali təhsil müəssisələrində eyni adlı fənnin tədrisi ilə məşğul olan müəllimlər, tələbələr, dövlət və özəl təşkilatlarda müxtəlif sahələrdə çalışan, yazışma və kargüzarlıqla məşğul olan mütəxəssislər və bütövlükdə geniş oxucu auditoriyası istifadə edə bilər. Bu dərslik, dərs vəsaitlərinin fizika və elektroenergetika elminə dəyərli töhfə olacağını bildirən dekan müəllifləri təbrik etdi və yaradılan şəraitə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova təşəkkürünü bildirdi. Çıxış edən müəlliflər təqdimat mərasiminin təşkilində əməyi olanlara minnətdarlıqlarını ifadə etdilər, yeni nəşrlərin ərsəyə gəlməsindən, burada əhatə olunan mövzulardan danışdılar.

Home | News | THE NEXT BOOK PRESENTATION WAS HELD IN THE SCIENTIFIC LIBRARY OF SSU
On October 7, the presentation and exhibition of methodical teaching aids published in recent years by the faculty of Physics and Electric Power Engineering was held in the Scientific library of Sumgayit State University .
The dean of the faculty, professors and students took part in the opening of the exhibition.
The director of the scientific library Naila Amrahova stated that the inclusion of new publications in the system base of our library will be important for the use of students and employees of SSU.
Associate professor Tamella Ahmadova dean of the faculty of Physics and Electric Power spoke about the relevance of new scientific monographs, textbooks and teaching aids which are the product of the latest scientific researches of the faculty, and emphasized that 85 books in 30 titles were presented to the exhibition. These textbooks can be used by lecturers, students who are engaged in teaching the subject of the same name in higher education institutions, specialists working in various fields in public and private organizations , in clerical work and a wide readership.
The dean congratulated the authors, stating that textbooks will be a valuable contribution to the science of physics and electroenergetics and expressed her gratitude to the rector of the university professor Elkhan Huseynov for the created conditions.
The   authors expressed their gratitude to those who contributed to the organization of the presentation ceremony, talked about the creation of new publications and the topics covered in the books.
After the speeches, the lecturers and students got acquainted with the publications and exchanged ideas with the authors.