Müəllim sənətin zirvəsidir
Oktyabrın 5-də Filologiya fakültəsində SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 5 oktyabr ‒ Beynəlxalq Müəllimlər Gününə həsr olunmuş “Müəllim sənətin zirvəsidir” adlı tədbir keçirildi.
Əvvəlcə Dövlət Himni səsləndirildi, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və müstəqilliyi uğrunda şəhid olan qəhrəmanlarımızın ruhu və Vətən müharibəsində şəhid olmuş müəllimlərin xatirəsi yad edildi.
Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva çıxış edərək qeyd etdi ki, 2020-ci il Zəfər tarixini yazan igid oğul və qızlarımızı yetişdirən müəllimlərin əməyi danılmazdır. Azərbaycan müstəqillik əldə etdikdən sonra aparılan təhsil islahatlarının kökündə məhz vətənpərvərlik, milli dəyərlərə bağlılıq dayanmışdır. Bildirdi ki, təşkil olunan tədbir Vətən müharibəsində şücaət göstərmiş şəhid müəllimlərimizə həsr olunub.
Sonra tələbələr şəhid müəllimlərin həyat yolundan bəhs edərək onlara həsr olunmuş şeirlər səsləndirdilər, videoçarx təqdim olundu.

Главная страница | Новости | Учитель –самое высокое профессиональное звание
5 октября при организационной поддержке Студенческой молодежной организации на факультете Филологии было проведено мероприятие «Учитель - самое высокое профессиональное звание», посвященное Международному дню учителя.
Вначале прозвучал Государственный Гимн Азербайджанской Республики. Участники минутой молчания почтили память шехидов, павших в борьбе за свободу и территориальную целостность Родины, а также - память учителей, погибших в Отечественной войне.
Выступила декан факультета Филологии доцент Севиндж Гамзаева. Она отметила, что труд учителей в деле воспитания молодежи, участвующей в Отечественной войне и одержавшей победу, трудно переоценить. Основу всех реформ в образовании после обретения Азербайджаном независимости составляют воспитание молодежи в духе патриотизма, их привязанности к национально-нравственным ценностям. Было отмечено, что проводимое мероприятие посвящено учителям, героически сражавшимся и погибшим в Отечественной войне.
Затем студенты рассказали о жизненном пути учителей-шехидов, продекламировали стихи, посвященные им. Был продемонстрирован видеоролик.
Студентка факультета Гюнель Гурбанова исполнила песни "Ey Vətən" («О, родина») və "Qarabağ" («Карабах»).