Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrdə Anım Günü qeyd edilir
Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 07 sentyabr 2021-ci il tarixli F-42 nömrəli əmri ilə təsdiq olunmuş tədbirlər planına uyğun olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tədbirlər Planı təsdiq edilmişdir. Bununla əlaqədar olaraq Sumqayıt Dövlət Univeristetində silsilə tədbirlər həyata keçirilir. Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Kimya və biologiya, eləcə də Fizika və elektroenergetika fakültələrində Anım Gününə həsr olunmuş tədbirlər keçirildi.
Əvvəlcə ərazi bütövlüyümüz uğrunda canlarından keçən Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Fakültə rəhbərliyi çıxış edərək tədbir iştirakçılarına Zəfər tariximizdən, torpaqlarımızın düşmən təcavüzündən azad edilməsində misilsiz qəhrəmanlıq göstərən Vətən müharibəsi şəhidləri və qazilərinin şücaət və fədakarlığından söhbət açdılar. Xüsusi olaraq vurğuladılar ki, Vətəni canı bahasına qoruyaraq uca zirvəyə yüksələn, Azərbaycan xalqının qüruru, fəxri olan bütün şəhidlərimiz daim qəlblərdə yaşayacaq, onların xatirəsi hər zaman əziz tutulacaqdır. Allah şəhidlərimizə rəhmət etsin, qazilərimizə şəfa versin!
Tədbirdə Vətən müharibəsinin canlı şahidləri olan qazilərə söz verildi. Qazilərimiz döyüş xatirələrini tələbələrlə bölüşdülər.

На факультетах университета отмечают День памяти
В Сумгаитском государственном университете проводится ряд мероприятий согласно Плану деятельности, утвержденному приказом министра образования Азербайджанской Республики № F-42 от 7 сентября 2021 года. В связи с этим, на факультетах химии и биологии, а также физики и электроэнергетики прошли мероприятия, посвященные Дню памяти, организованные Молодежной студенческой организацией и Студенческим профсоюзным комитетом.
В начале минутой молчания почтили память сынов Родины, павших за нашу территориальную целостность.
Руководители факультетов рассказали участникам мероприятия о мужестве и самопожертвовании шехидов и ветеранов Отечественной войны, проявивших беспримерный героизм при освобождении наших земель от агрессоров, и подчеркнули, что наши шехиды, защитившие Родину ценой своих жизней, являются гордостью и честью азербайджанского народа, память о них всегда будет жить в сердцах людей.
На мероприятии выступили ветераны, которые были участниками событий Отечественной войны. Они поделились со слушателями своими воспоминаниями о войне.