Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU BMT-nin Akademik İmpact sertifikatını qazandı
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Strateji İnkişaf Planına uyğun olaraq qarşıya qoyulmuş 7 əsas hədəfdən biri ali təhsil müəssisəsinin yüksəkreytinqli universitetə çevrilməsidir. SDU-nun beynəlxalq reytinqlərdə təmsil olunmasını təmin etmək məqsədilə genişmiqyaslı işlərə başlanılmışdır. Hədəflədiyimiz strategiyaya uyğun olaraq, dünya reytinq bazalarında SDU-nun profili yaradılmış və hər bir reytinqə uyğun metodologiyaların işlənilməsi həyata keçirilir.
SDU öz fəaliyyətində BMT-nin 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədini əhatə etdiyini linklərə əsaslanan hesabat şəklində Academic İmpact Şəbəkəsinə təqdim etmişdir. 6 iyul 2022-ci il tarixində SDU BMT-nin Akademik Təsir Şəbəkəsinə üzv qəbul olunmuş və BMT-nin Qlobal Kommunikasiyalar Departamentinin rəhbəri Robert Skinnerin imzası ilə təsdiqlənmiş sertifikata layiq görülmüşdür. Sertifikat və üzvlük kitabçası elektron şəkildə təqdim olunmuşdur.
Bu münasibətlə SDU kollektivini təbrik edirik!
BMT “Academic İmpact” Şəbəkəsi 2010-cu ildə BMT-nin Baş Katibi Ban Ki-Moon tərəfindən dünya miqyasında universitetləri Birləşmiş Millətlər Təşkilatı ilə daha yaxından əlaqələndirmək, sülh, insan hüquqları və dayanıqlı inkişaf da daxil olmaqla, qlobal prioritetləri təşviq etmək və gələcək nəsilləri təhsil, tədqiqat, innovasiya vasitəsilə maarifləndirmək məqsədilə yaradılmışdır. Onun 147 ölkədəki 1500 üzvlük təşkilatı dünya üzrə təhsil və tədqiqat sektorlarında çalışan təxminən 25 milyon insanı əhatə edir.
Qeyd edək ki, illik olaraq dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan Times Higher Education (THE) BMT-nin “Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri”nə əsaslanan, sosial və iqtisadi töhfələrinə görə fərqlənən ən yaxşı dünya universitetlərini müəyyənləşdirərək reytinq cədvəlini açıqlayır.

Home | News | SSU gained an Academic Impact certificate of UN
One of the 7 main goals set in accordance with the Strategic Development Plan of Sumgayit State University is the transformation of the higher education institution into a high-ranking university. In order to ensure the representation of SSU in international rankings, large-scale works have been started. In accordance with our target strategy, the profile of SSU was created in the world rating databases and methodologies are developed according to each rating.
SSU has presented to the Academic Impact Network in the form of a link-based report that its activities cover the 17 Sustainable Development Goals of the UN. On July 6, 2022, SSU became a member of the UN Academic Impact Network and was awarded a certificate signed by the head of the UN Global Communications Department Robert Skinner. The certificate and membership booklet were submitted electronically.
On this occasion, we congratulate the  collective of SSU!
The UN Academic Impact Network was established in 2010 by UN Secretary-General Ban Ki-Moon to relate  universities worldwide more closely with the United Nations, promote global priorities including peace, human rights and sustainable development, and educate future generations through research and innovation. Its 1,500 member organizations in 147 countries reach around 25 million people working in the education and research sectors worldwide.
We should  note  that annually Times Higher Education (THE)  one of the world"s most influential rating organizations  publishes the ranking table based on the "Sustainable Development Goals" of the UN  identifying the best universities in the world, distinguished by their social and economic contributions.