Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetin əməkdaşı Tacə Vahabovanın 60 illik yubileyi qeyd olundu
Bu gün Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kadrlar şöbəsinin mütəxəssisi Tacə Vahabovanın anadan olmasının 60 illik yubileyi qeyd olunur.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov Tacə Vahabovanı qəbul edərək onu 60 illik yubileyi münasibətilə təbrik etdi və cansağlığı arzuladı. Vətənə Fərhad kimi layiqli övlad bəxş etdiyi üçün Tacə xanıma təşəkkür edərək, şəhid Fərhad Əliyevin şəhidlik zirvəsinə ucalması və 44 günlük Vətən müharibəsində göstərdiyi qəhrəmanlıqlardan danışdı. Qeyd etdi ki, həyatda ən böyük xoşbəxtlik də elə Vətən yolunda şəhid olmaqdır. Lakin hər bir insana da şəhid olmaq, o əlçatmaz zirvəyə ucalmaq nəsib olmur. Bu gün Azərbaycan xalqı bizim qürur mənbəyimizə çevrilən şəhidlərimizlə fəxr edir.
Rektor çıxışının sonunda Tacə Vahabovaya uzunmüddətli səmərəli fəaliyyətinə, universitetin ictimai işlərində fəal iştirakına görə və anadan olmasının 60 illik yubileyi munasibətilə fəxri fərman və mükafat təqdim etdi.
Tacə Vahabova ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova minnətdarlığını ifadə etdi. Bildirdi ki, yeganə övladı Fərhad ilə bir ana kimi həmişə qürur duyub. O, Azərbaycan əsgərinin şərəfli adına layiq, Hərbi Andına sadiq bir əsgər kimi sonadək döyüşdü.
Tacə xanım onu da vurğuladı ki, şəhid Fərhadın Vətənlə bağlı arzusu yerinə yetdi: “Torpaqlarımız azad olundu, amma özü ilə bağlı olan arzuları yarımçıq qaldı”

Главная страница | Новости | В СГУ отметили 60-летие сотрудника университета Тадже Вагабовой
Сегодня исполняется 60 лет со дня рождения Тадже Вагабовой, сотрудника отдела кадров Сумгаитского государственного университета.
Ректор университета проф. Эльхан Гусейнов принял Тадже Вагабову, поздравил ее с 60-летием и пожелал крепкого здоровья. Поблагодарив госпожу Тадже за то, что она подарила стране такого достойного сына, как Фархад, он рассказал о мужестве шехида Фархада Алиева и проявленном им героизме в 44-дневной Отечественной войне. Ректор отметил, что самое большое счастье в жизни – стать шехидом за свободу Родины. Однако не каждому посчастливится подняться на эту недосягаемую вершину. Сегодня азербайджанский народ глубоко чтит память своих шехидов.
В завершение своего выступления ректор вручил почетную грамоту и награду Тадже Вахабовой за многолетнюю плодотворную работу, активное участие в общественных делах университета, а также по случаю ее 60-летия.
Тадже Вагабова выразила благодарность ректору университета проф. Эльхану Гусейнову за добрые слова и поздравления в адрес. Она сказала: «Как мать, я всегда гордилась своим единственным ребенком, Фархадом. Он сражался до конца как солдат, верный Военной присяге, достойный почетного имени азербайджанского солдата».
Тадже Вагабова также подчеркнула, что мечта шехида Фархада связанная с Родиной сбылась: «Наши земли были освобождены, но его мечты, связанные с ним самим, остались неисполненными».