Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Menecerləri Assosiasiyasının tədbirində iştirak etdi
Əməkdaşımız Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Menecerləri Assosiasiyasının tədbirində iştirak etdi
İyunun 3-də  Courtyard Marriot Hoteldə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin və Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil  Menecerləri Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Assosiasiyanın Gürcüstan nümayəndə heyəti ilə tədbiri baş tutdu.
Məlumat verdiyimiz kimi, Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil  Menecerləri Assosiasiyası 2019-cu il noyabr ayında bir təşəbbüs qrupu kimi Arif Nəcimovun rəhbərliyi altında təsis olunmuş və bir neçə yerli ali təhsil müəssisəsinin əməkdaşlarının iştirakı ilə öz fəaliyyətinə start vermişdir.
ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin təhsil üzrə mütəxəssisi Ramina Mürşüdovanın moderatorluğu ilə keçirilən bugünkü  tədbirin məqsədi Assosiasiya üzvlərinin bir-biri ilə təcrübələrini bölüşmək və şəbəkələşmə imkanlarına şərait yaratmaq idi.
Hibrid formatda keçirilən tədbirə Gürcüstan Respublikasının İlia Dövlət Universiteti, Qafqaz Universiteti, Biznes və Texnologiya Universiteti, Qara Dəniz Beynəlxalq Universiteti, Batumi Dövlət Universitetinin nümayəndələri ilə yanaşı, beynəlxalq  təhsil idarəçiliyi üzrə ekspert Middlberi Beynəlxalq Araşdırmalar İnstitutunun ABŞ-ın Kaliforniya ştatı üzrə təmsilçisi David Viki də spiker qismində qoşulmuşdu.
Görüşdə Azərbaycandan ADA Universiteti, Xəzər Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, Milli Aviasiya Akademiyası, Turizm və Menecment Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Qərbi Kaspi Universitetinin  nümyəndələri iştirak edirdi.
Tədbir Gürcüstan universitetləri, sonra isə yerli universitet təmsilçiləri tərəfindən təhsil ocaqlarının tədris imkanları və beynəlmiləlləşmə siyasətini təsvir edən təqdimatlarla davam etdirildi.
Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva təmsil etdi.

Главная страница | Новости | Сотрудник СГУ принял участие на встрече Ассоциации менеджеров азербайджанского международного образования
Yerləşdirilmə tarixi : 04 Июнь 2022 07:52
Сотрудник СГУ принял участие на встрече Ассоциации менеджеров азербайджанского международного образования
3 июня в отеле Courtyard Marriott состоялось заседание Ассоциации менеджеров азербайджанского международного образования с участием грузинской делегации, организованное Ассоциацией и посольством США в Азербайджане.
Отметим, что Ассоциация менеджеров азербайджанского международного образования была создана в ноябре 2019 года как инициативная группа под руководством Арифа Наджимова. В начале своей деятельности она объединяла сотрудников некоторых местных вузов.
Цель сегодняшнего мероприятия, которое модерировала специалист по связям с общественностью посольства США в Азербайджане Муршудова Рамина, заключалась в том, чтобы члены Ассоциации могли поделиться своим опытом и создать условия для расширения сети.
На мероприятии выступили представители Государственного университета Ильи Республики Грузия, Университета Кавказ, Университета бизнеса и технологий, Черноморского международного университета, Батумского государственного университета, а также эксперт по международному образованию, представитель Миддлберийского института международных исследований по штату Калифорния США Дэвид Вики.
На встрече также приняли участие представители университета АДА, Университета Хазар, Бакинского инженерного университета, Национальной академии авиации, Университета туризма и менеджмента, Азербайджанского государственного педагогического университета и Западно-Каспийского университета.
Сумгаитский государственный университет представляла руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Садагат Фатуллаева.