Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Menecerləri Assosiasiyasının tədbirində iştirak etdi
Əməkdaşımız Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Menecerləri Assosiasiyasının tədbirində iştirak etdi
İyunun 3-də  Courtyard Marriot Hoteldə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin və Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil  Menecerləri Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Assosiasiyanın Gürcüstan nümayəndə heyəti ilə tədbiri baş tutdu.
Məlumat verdiyimiz kimi, Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil  Menecerləri Assosiasiyası 2019-cu il noyabr ayında bir təşəbbüs qrupu kimi Arif Nəcimovun rəhbərliyi altında təsis olunmuş və bir neçə yerli ali təhsil müəssisəsinin əməkdaşlarının iştirakı ilə öz fəaliyyətinə start vermişdir.
ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin təhsil üzrə mütəxəssisi Ramina Mürşüdovanın moderatorluğu ilə keçirilən bugünkü  tədbirin məqsədi Assosiasiya üzvlərinin bir-biri ilə təcrübələrini bölüşmək və şəbəkələşmə imkanlarına şərait yaratmaq idi.
Hibrid formatda keçirilən tədbirə Gürcüstan Respublikasının İlia Dövlət Universiteti, Qafqaz Universiteti, Biznes və Texnologiya Universiteti, Qara Dəniz Beynəlxalq Universiteti, Batumi Dövlət Universitetinin nümayəndələri ilə yanaşı, beynəlxalq  təhsil idarəçiliyi üzrə ekspert Middlberi Beynəlxalq Araşdırmalar İnstitutunun ABŞ-ın Kaliforniya ştatı üzrə təmsilçisi David Viki də spiker qismində qoşulmuşdu.
Görüşdə Azərbaycandan ADA Universiteti, Xəzər Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti, Milli Aviasiya Akademiyası, Turizm və Menecment Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Qərbi Kaspi Universitetinin  nümyəndələri iştirak edirdi.
Tədbir Gürcüstan universitetləri, sonra isə yerli universitet təmsilçiləri tərəfindən təhsil ocaqlarının tədris imkanları və beynəlmiləlləşmə siyasətini təsvir edən təqdimatlarla davam etdirildi.
Sumqayıt Dövlət Universitetini Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva təmsil etdi.

Home | News | Our employee participated in the event of the Azerbaijan International Association of Education Managers
Yerləşdirilmə tarixi : 04 June 2022 07:52
Our employee participated in the event of the Azerbaijan International Association of Education Managers
An event took place  with the Georgian delegation of the Association, co-organized by the US Embassy in Azerbaijan and the Azerbaijan International Education Managers Association   at the Courtyard Marriott Hotel on June 3.
As we reported, the Azerbaijan International Association of Education Managers was established in November 2019 as an initiative group under the leadership of Arif Najimov and started its activities with the participation of employees of several local universities.
The purpose of today's event, moderated by Ramina Murshudova  Public Affairs Officer at the US Embassy in Azerbaijan  was to help the Association members share their experiences and network.
Representatives of Ilia State University of the Republic of Georgia, Qafqaz University, University of Business and Technology, Black Sea International University, Batumi State University joined the event in the hybrid form  as well as David Vicky California representative of the Middlebury Institute for International Studies.
Representatives of ADA University, Khazar University, Baku Engineering University, National Aviation Academy, University of Tourism and Management, Azerbaijan State Pedagogical University, Western  Caspian University from Azerbaijan took part in the meeting.
The event was followed by presentations by Georgian universities and then by representatives of local universities describing the educational opportunities and internationalization policies of educational institutions.
Sumgayit State University was represented by Sadagat Fatullayeva head of the department of International Cooperation and foreign students.