Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı “Times Higher Education” təşkilatının Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi super güc” adlı onlayn tədbirində iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 26 May 2022 17:10
SDU-nun əməkdaşı “Times Higher Education” təşkilatının Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi super güc” adlı onlayn tədbirində iştirak etdi
Mayın 26-da “Times Higher Education” (THE) beynəlxalq reytinq təşkilatı  tərəfindən “Academic  Salon 2022 ‒ Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi supergüc” adlı online sessiya keçirilmişdir. Tədbir regional böyüməyə  təkan vermək üçün innovasiya rayonlarından istifadə, ölkənin şimalında iqtisadi və sosial transformasiyanı açmağın yolları, gələcək innovasiyalar üçün beynəlxalq əməkdaşlıqın rolu, beynəlxalq ticarətin tənzimlənməsinin innovasiyaya təsiri, regional inkişaf üçün tərəfdaşlıq məqsədilə sahibkarlıq və innovasiya mövzularına həsr olunmuşdur.
Akademik salonun hər bir sessiyasında  Böyük Britaniyanın universitet liderləri, tədqiqatçılar, sənaye və hökumət nümayəndələri çıxış  etdilər. Beş sessiyada baş tutan vebinarın əsas məqsədi Böyük Britaniya hökumətinin dünya üzrə aparıcı tədqiqatlar aparan elm və texnologiya supergücü kimi mövqeyini  nümayiş etdirməkdən ibarət idi.
Vebinarda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva  iştirak etdi.

Сотрудник СГУ принял участие в онлайн-мероприятии организации Times Higher Education «Глобальная Британия: научная суперсила новой эры»
26 мая международная рейтинговая организация Times Higher Education провела онлайн-сессию «Академический салон 2022 - Глобальная Британия: научная суперсила новой эры». Мероприятие было посвящено вопросам использования инновационных регионов для стимулирования регионального роста, способам разблокирования экономических и социальных преобразований на севере Британии, роли международного сотрудничества для будущих инноваций, влияния регулирования международной торговли на инновации, а также проблемам партнерства в предпринимательстве с целью регионального развития и инноваций.
На каждой сессии Академического салона выступали представители правительства и промышленных предприятий, исследователи и руководители университетов Великобритании. Основной целью вебинара, состоящего из пяти сессий, была демонстрация позиции правительства Великобритании как ведущей мировой сверхдержавы в области исследований и технологий.
В вебинаре приняла участие руководитель Отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Сумгаитского государственного университета Садагат Фатуллаева.