Əsas səhifə | Xəbərlər | “Şuşa mədəniyyətinin inciləri” rəsm və əl işləri müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
Yerləşdirilmə tarixi : 25 May 2022 12:53
“Şuşa mədəniyyətinin inciləri” rəsm və əl işləri müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
Mayın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Böyük akt zalında “Şuşa İli”nə həsr olunmuş, tələbələrin rəsm və əl işlərindən ibarət, “Şuşa mədəniyyətinin inciləri” mövzusunda müsabiqənin qaliblərinin  mükafatlandırılması keçirildi.
Mükafatlandırmada universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent  Elmar Xəlilov  çıxış edərək bildirdi ki, “Şuşa İli” çərçivəsində reallaşan müsabiqə tələbələrimizin Qarabağın tacı olan Şuşa şəhərinin diqqət çəkən mənzərələrini öz düşüncələri ilə tabloda əks etdirmək bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə təşkil olunub. Bu müsabiqənin keçirilməsinin istedadlı gənclərin üzə çıxarılması, onların yaradıcılıq potensialının inkişaf etdirilməsi üçün zəmin yaradacağını diqqətə çatdıran prorektor gənclərin yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişafı istiqamətində görülən işlərdən danışdı.
Sonda prorektor qalibləri universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovun və öz adından təbrik edərək onları fəxri fərmanla təltif etdi.
Məlumat üçün qeyd edək ki, universitetin müxtəlif fakültələrindən 33 tələbənin qatıldığı müsabiqədə 30-dan artıq rəsm və əl işi nümayiş olundu. Onlardan müsabiqənin yekun nəticəsinə görə, I yerə Mühəndislik fakültəsinin III kurs tələbəsi Ceyran Məmmədova ilə  Kimya və biologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Malak Bairamova, II yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Nuranə Abbasova, III yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbələri: Anar Quluzadə və  Səxavət Cabbarlı  layiq görüldülər.

Home | News | The winners of the "Pearls of Shusha culture" drawing and handicraft competition were awarded
The winners of the "Pearls of Shusha culture" drawing and handicraft competition were awarded
Prizes were given to the winners of the "Pearls of Shusha Culture" the competition of students' drawings and handicrafts dedicated to the "Year of Shusha" at  Sumgayit State University Great Assembly Hall on May 25.
Speaking at the award ceremony, Elmar Khalilov vice-rector for Social Affairs and Public Relations said that the competition was organized as a part of the "Year of Shusha" to develop the skills of our students to reflect the sights of Shusha, the crown of Karabakh.The competition will reveal talented young people and create a basis for the development of their creative potential, the vice-rector spoke about the work done to develop the creative skills of young people.
In the end, the vice-rector congratulated the winners on  rhe behalf of the rector of the university professor Elkhan Huseynov and  awarded them with an honorary diploma.
We should  note that more than 30 paintings and handicrafts were demonstrated in the competition which was attended by 33 students from different faculties of the university. According to the final results of the competition, the first place was taken by the third year student of the faculty of Engineering Jeyran Mammadova and the third year student of the faculty of Chemistry and biology Malak Bayramova, the second year student of the faculty of Economics and Management Nurana Abbasova, the second year students of the faculty of Economics and Management Anar Guluzade and Sakhavat Jabbarli were awarded.