Əsas səhifə | Xəbərlər | “Şuşa mədəniyyətinin inciləri” rəsm və əl işləri müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
Yerləşdirilmə tarixi : 25 May 2022 12:53
“Şuşa mədəniyyətinin inciləri” rəsm və əl işləri müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırıldı
Mayın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Böyük akt zalında “Şuşa İli”nə həsr olunmuş, tələbələrin rəsm və əl işlərindən ibarət, “Şuşa mədəniyyətinin inciləri” mövzusunda müsabiqənin qaliblərinin  mükafatlandırılması keçirildi.
Mükafatlandırmada universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent  Elmar Xəlilov  çıxış edərək bildirdi ki, “Şuşa İli” çərçivəsində reallaşan müsabiqə tələbələrimizin Qarabağın tacı olan Şuşa şəhərinin diqqət çəkən mənzərələrini öz düşüncələri ilə tabloda əks etdirmək bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə təşkil olunub. Bu müsabiqənin keçirilməsinin istedadlı gənclərin üzə çıxarılması, onların yaradıcılıq potensialının inkişaf etdirilməsi üçün zəmin yaradacağını diqqətə çatdıran prorektor gənclərin yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişafı istiqamətində görülən işlərdən danışdı.
Sonda prorektor qalibləri universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovun və öz adından təbrik edərək onları fəxri fərmanla təltif etdi.
Məlumat üçün qeyd edək ki, universitetin müxtəlif fakültələrindən 33 tələbənin qatıldığı müsabiqədə 30-dan artıq rəsm və əl işi nümayiş olundu. Onlardan müsabiqənin yekun nəticəsinə görə, I yerə Mühəndislik fakültəsinin III kurs tələbəsi Ceyran Məmmədova ilə  Kimya və biologiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Malak Bairamova, II yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbəsi Nuranə Abbasova, III yerə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin II kurs tələbələri: Anar Quluzadə və  Səxavət Cabbarlı  layiq görüldülər.

Главная страница | Новости | Состоялась церемония награждения победителей конкурса художественных картин и рукоделия «Жемчужины культуры Шуши»
Состоялась церемония награждения победителей конкурса художественных картин и рукоделия «Жемчужины культуры Шуши»
25 мая в Большом актовом зале Сумгаитского государственного университета состоялось награждение победителей конкурса студенческих картин и поделок «Жемчужины культуры Шуши», посвященного «Году Шуши».
Выступая на церемонии награждения, проректор по социальным вопросам и связям с общественностью Эльмар Халилов отметил, что конкурс организованный в рамках «Года Шуши», позволит выявить талантливых студентов и создать базу для развития их творческого потенциала. Проректор поздравил победителей от имени ректора проф. Эльхана Гусейнова и от себя лично и наградил их почетными дипломами.
На конкурсе было продемонстрировано более 30 картин и поделок. Из 33-х участников с разных факультетов призовые места разделили: первое место студентка третьего курса факультета инженерии Джейран Мамедова и студентка третьего курса факультета химии и биологии Мелек Байрамова, второе место студентка второго курса факультета экономики и управления Нурана Аббасова и третье место студенты второго курса факультета экономики и управления Анар Гулузаде и Сахават Джаббарлы.