Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi”ndə diplomla təltif olundular
Yerləşdirilmə tarixi : 23 May 2022 15:11
Tələbələrimiz “1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi”ndə diplomla təltif olundular
18 -19 may 2022-ci il tarixlərində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Gənclər Birliyi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi” keçirilmişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, SDU tələbələrinin də qatıldığı bu müsabiqəyə respublikamızın 60 şəhər və rayonundan 1361 nəfər qeydiyyatdan keçmişdir və onlardan  20 nəfər seçilərək müsabiqəyə buraxılmışdır.
Dörd mərhələdən ibarət olan müsabiqə “Vətənim Azərbaycan-2030”, “Go Vote”, “İnklüziv cəmiyyət və əhalinin sosial rifahının yaxşılaşdırılması” layihələrindən və Heydər Əliyevə həsr olunmuş 10 sualdan ibarət intellekt yarışmasından ibarət idi.
Müsabiqəni keçirməkdə əsas məqsəd partiyanın gənc fəallarının innovasiya yönümlü potensiallarının aşkarlanması, komanda quruculuğu bacarığının təkmilləşdirilməsi və ölkəmizdəki innovasiya ekosistemində gənclərin iştirakının artırılmasıdır.
Mayın 19-da Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) 1-ci Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsinin bağlanış mərasimi keçirilib.
Mərasimin sonunda qaliblər mükafatlandırıldı. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Riyaziyyat fakültəsinin 427 saylı qrup tələbəsi Sevinc Həsənovanın qatıldığı “Xudayar” komandası I yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin 733 saylı  qrup tələbəsi Sərnaz Nəsirovanın qatıldığı “Zəfər” komandası II yerə layiq görüldü, tələbələrimizin iştirak etdiyi digər komandalar isə  diplomla təltif olundular.
Mayın 23-də universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov müsabiqədə qalib olan tələbələri qəbul edərək universitet rəhbərliyi adından onları təbrik etdi  və uğurlar arzuladı.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ были награждены дипломами на Первом конкурсе цифровых идей
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Май 2022 15:11
Студенты СГУ были награждены дипломами на Первом конкурсе цифровых идей
18-19 мая в Бакинской высшей школе нефти (БВШН) состоялась церемония закрытия Первого конкурса цифровых идей, посвященного 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева, который был организован совместно Союзом молодежи партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) и БВШН.
Для участия в конкурсе зарегистрировались 1361 человек из 60 городов и районов страны. Из них 120 человек были отобраны для участия в проекте, 20 из которых являются студентами СГУ.
Конкурс проходил в четыре этапа и состоял из проектов «Моя родина Азербайджан-2030», “Go Vote”, «Инклюзивное общество и улучшение социального благосостояния населения» и интеллектуального конкурса, состоящего из 10 вопросов, посвященных Гейдару Алиеву.
Главной целью проведения конкурса является раскрытие инновационного потенциала молодежного актива партии, улучшение навыков командообразования и повышение участия молодежи в инновационной экосистеме страны.
Церемония завершилась награждением победителей конкурса. Студентка 427 группы факультета математики СГУ Севиндж Гасанова стала обладателем первого места в составе команды «Худаяр», а студентка 733 группы факультета экономики и управления Сарназ Насирова заняла второе место в составе команды «Зафар». Студенты СГУ принимавшие участие в составе других команд, также были награждены дипломами.
23 мая проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов принял студентов, победивших в конкурсе, и от имени руководства университета поздравил их и пожелал успехов.