Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rəsmi saytının formatı yeniləndi
23.05.2022-ci il tarixində Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəsmi internet saytı yeni formatda oxucuların istifadəsinə verildi. Universitetin tarixi, geniş tədris imkanları, strateji məqsədləri, maddi-texniki bazası, beynəlxalq əlaqələri, elmi-tədqiqat laboratoriyaları, ictimai fəaliyyəti və infrastrukturu haqqında mükəmməl informasiyaları özündə əks etdirən saytın yeni formatı “Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartlar və təlimatlar”ına (ESG) əsasən hazırlanmışdır.
Belə ki, ali təhsil müəssisəsinin struktur vahidlərinin tərkibinə və inzibati heyətə aid məlumatlarla yanaşı, fakültələr üzrə sillabuslar, təhsil səviyyələri üzrə illik qəbul proqnozu və tədris planları, universitetin nizamnaməsi, strateji inkişaf planı, akademik təqvimi, xarici tərəfdaşlar, əcnəbi tələbələrin qəbuluna dair məlumatlar, yeni istifadəyə veriləcək Avropa standartlarına uyğun “Tələbə evi” və tələbələrin asudə vaxtlarının dəyərləndirilməsini özündə əks etdirən fotomateriallar da sayta yerləşdirilmişdir. SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kolleci, həmçinin Heydər Əliyev  Mərkəzi və digər mərkəzlər barədə məlumatlar da yenilənərək sayta əlavə edilmişdir. Universitetin saytının Azərbaycan, rus, ingilis dillərində istifadəyə verilməsi yalnız yerli deyil, eyni zamanda əcnəbi istifadəçilərin də mümkün imkanlardan və mövcud resurslardan yararlanmasına xidmət edir.
Məlumatların ictimaiyyət üçün daim əlçatan olması SDU-nun fəaliyyətinin şəffaflığının və innovasiyalara açıq olmasının ən bariz nümunəsidir.

Главная страница | Новости | Обновлен формат официального сайта СГУ
23.05.2022г. официальный сайт Сумгаитского государственного университета был запущен в новом формате. Новый формат сайта, содержащий информацию об истории университета, предлагаемых условиях для обучения, стратегических целях, материально-технической базе, международных связях, научных лабораториях, общественной деятельности и инфраструктуре, был подготовлен в соответствии со «Стандартами и методическими указаниями по обеспечениюкачества в Европейском образовательном пространстве» (ESG).
Таким образом, помимо информации о структурных единицах и административном составе вуза, здесь размещены учебные планы по факультетам, ежегодный прогноз приема студентов и учебные планы по уровням образования, устав вуза, План стратегического развития, академический календарь вуза, сведения о зарубежных партнерах и о приеме иностранных студентов, описания «Студенческого дома», отвечающего новым европейским стандартам, фотоматериалы, отражающие досуг студентов. На сайте обновлена ​​и добавлена ​​информация о Сумгаитском государственном техническом колледже, действующем при СГУ, а также о Центре Гейдара Алиева и других центрах. Запуск веб-сайта университета на азербайджанском, русском и английском языках позволяет не только местным, но и иностранным пользователям обращаться к электронному ресурсу.