SDU-da TGT-ya yeni sədr seçildi
Mayın 16-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatına yeni sədr seçkisi keçirildi. Qeyd edək ki, seçki prosesinə Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının nümayəndələri tərəfindən nəzarət olunurdu.
Seçki prosesinin demokratik və şəffaf keçirilməsi üçün ilk öncə universitetin foyesində seçki qutuları yerləşdirildi.Tələbələr arasında aparılan gizli səsvermənin nəticəsi olaraq SDU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Elmin Novruzlu səs çoxluğu ilə sədr seçildi.Ona göstərilən etimada görə professor-müəllim heyətinə və tələbə yoldaşlarına təşəkkür edən Elmin Novruzlu plan və hədəflərindən danışdı.
Biz də mətbuat xidməti olaraq tələbəmizi təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq!
Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı təsis edildiyi gündən dövlət gənclər siyasətinin həyata keçirilməsi istiqamətində, tələbələrin respublikamızın ictimai-siyasi, sosial və mədəni həyatında fəal iştirakını təmin etməyi özünün başlıca məqsədi kimi qarşıya qoymuşdur. Bu məqsədi həyata keçirmək üçün TGT tələbələr arasında müntəzəm şəkildə maarifləndirmə işləri aparır, onların iştirakı ilə elmi konfrans və seminarların, simpoziumların, dəyirmi masaların keçirilməsini təşkil edərək fəal tələbələri işə cəlb edir. İstedadlı və yaradıcı tələbələri müəyyənləşdirmək, gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkil edilməsi, tələbələrin sosial problemlərinin həlli və s. istiqamətlərdə təşkilat bir sıra tədbirlər həyata keçirir, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyevin ətrafında sıx birləşməklə, dövlətçilik ənənələrinə sədaqətin parlaq təcəssümünü nümayiş etdirir.Təşkilatın gördüyü işlər yüksək qiymətləndirilir. TGT fəalları universitetin bütün tədbirlərində aktiv iştirak edərək, universitetlərarası yarış və müsabiqələrdə SDU-nu layiqincə təmsil edirlər.

Главная страница | Новости | В СГУ избрали нового председателя СМО
16 мая состоялись выборы нового председателя Студенческой молодежной организации Сумгаитского государственного университета. Следует отметить, что за избирательным процессом наблюдали представители Союза студенческих молодежных организаций Азербайджана.
В голосовании участвовали студенты университета. Для организации выборов в холле университета были установлены урны для голосования. По итогам голосования новым председателем СМО стал студент III курса факультета истории и географии Эльмин Новрузлу. Он поблагодарил всех участников выборов за оказанное ему доверие и рассказал о своих планах и целях.
Пресс-служба СГУ также поздравляет нашего студента и желает ему успехов в его дальнейшей деятельности.
Отметим, что основной целью создания Студенческой молодежной организации СГУ было обеспечение активного участия студентов в общественно-политической и культурной жизни страны и реализация государственной молодежной политики. Для достижения этой цели СМО регулярно проводит просветительские мероприятия среди студентов, организует научные конференции и семинары, круглые столы с участием активных студентов. СМО проводит активную деятельность по выявлению талантливых студентов, эффективной организации их досуга, решению социальных проблем студентов и т.д. Организация демонстрирует свою приверженность традициям государственности, сплачиваясь вокруг Президента Ильхама Алиева.Работа, проделанная организацией, высоко оценивается. Активисты ТГТ активно участвуют во всех мероприятиях университета и представляют СГУ на межвузовских олимпиадах и конкурсах.