Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Beynəlxalq həftə”nin növbəti günü
Mayın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşkilatçılığı ilə “Beynəlxalq həftə” tədbirinin növbəti görüşü keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev açaraq iştirakçıları salamladı və “Beynəlxalq həftə”nin qonağı, ABŞ-ın Kolumbiya Universitetinin müəllimi, ADA Universitetində məsləhətçi Dr. Abbas Abbasovu iştirakçılara təqdim edərək bildirdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Beynəlxalq həftə” silsilə tədbirləri öz ideyasını azərbaycançılıq məfkurəsinin banisi ümumilli lider Heydər Əliyevin dünya azərbaycanlılarının ölkəmizin mənafeyi naminə birləşməsi siyasətindən götürmüşdür.
Tarix və coğrafiya fakültəsinin Sosiologiya ixtisasının tələbə-müəllim heyəti üçün təşkil olunmuş “Tədqiqat metodları və metodologiyası” adlı seminarda sosial elmlərdə tədqiqat metodları, nəzəriyyə və onun vacibliyindən bəhs edildi, tələbələrə tədqiqat haqqında kiçik tapşırıqlar verildi. İştirakçıların geniş marağına səbəb olan tədbir sual-cavabla yekunlaşdı.
Tədbirdə Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekanı professor Adil Baxşəliyev, kafedra müdirləri, Kefiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova və müəllim-tələbə heyəti iştirak etdi.
Qeyd edək ki, “Beynəlxalq həftə” çərçivəsində sonuncu tədbirdə Belçika Avropa Kollecinin Natolin kampusunun Akademik İdarəetmə Ofisinin nümayəndəsi Nərgiz Abdullayevanın tələbələrlə görüşü nəzərdə tutulur.

Главная страница | Новости | Очередной день «Международной недели» в СГУ
11 мая в Сумгаитском государственном университете состоялось очередное заседание «Международной недели», организованное отделом международного сотрудничества и иностранных студентов.
Мероприятие открыл проректор по международным связям доц. Гафар Атаев. Он приветствовал участников и представил им гостя «Международной недели» — лектора  Колумбийского университета США, консультанта Университета АДА д. Аббаса Аббасова.  Проректор отметил, что идея организации серии мероприятий «Международная неделя» исходит из политики общенационального лидера Гейдара Алиева, основоположника азербайджанской идеологии, по объединению азербайджанцев мира в интересах нашей страны.
Для студентов, обучающихся по специальности социологии и преподавателей  факультета истории и географии, был организован семинар «Методы и методология исследования», на котором Аббас Аббасов дал информацию  о методах исследования в социологических науках. Мероприятие завершилось дискуссией по теме.
В мероприятии приняли участие декан факультета истории и географии проф. Адиль Бахшалиев, заведующие кафедрами, руководитель отдела обеспечения качества Нармин Гасанова, преподаватели и студенты факультета.
Отметим, что на последнем мероприятии из серии «Международная неделя» будет организована встреча студентов с представителем офиса академического управления кампуса Натолин Европейского колледжа в Бельгии Наргиз Абдуллаевой.