Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununa start verildi
Mayın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə  təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyununa start verildi.
Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildikdən sonra  universitetin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Nemət İbayev çıxış edərək iştirakçıları salamladı və müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi və qurucusu olan dahi şəxsiyyət  Heydər Əliyevin ölkə təhsilinin inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən danışdı.  Ümummilli liderin dövlət idarəçiliyinin bütün mərhələlərində elm və təhsilin inkişafına xüsusi qayğı ilə yanaşdığını, bilikli cəmiyyət naminə bütün imkanlarını səfərbər etdiyini bildirdi. Ulu öndər Heydər Əliyevin həmişə gənclərə güvəndiyini, onlara etimad göstərdiyini, gənclər siyasətinin dövlət siyasətinin əsas tərkib hissəsi olduğunu bildirərək bu siyasətin  Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırdı.
Keçirilən intellektual oyunun  əhəmiyyətinə toxunan Nemət İbayev bu yarışın tələbələrin müxtəlif fənlərə marağının artırılmasına, həmçinin həmin fənlər üzrə onların hazırlıq səviyyəsinin nümayiş etdirilməsinə şərait yaratdığını, istedadlı gənclərin aşkara çıxarılmasına xidmət etdiyini bildirərək gənclərimizin daha yüksək səviyyədə yetişməsinə xidmət edəcəyintəkan verəcəyinə, onlarda elmi motivasiya hissini gücləndirəcəyinə və gələcək uğurlara istiqamətləndirəcəyinə əminliyini bidirdi, komandalara uğurlar arzuladı.
Sonra yarışa  start verildi. 7 komanda 3 turdan ibarət birinciliyin qalibi olmaq uğrunda mübarizə apardılar. Nəticələrə əsasən Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası birinci, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komadası ikinci, Filologiya fakültəsinin komandası isə üçüncü oldu.

Главная страница | Новости | В СГУ стартовала интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?»
6 мая в Сумгаитском государственном университете стартовала популярная интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?».
В начале мероприятия была объявлена минута молчания в память общенационального лидера Гейдара Алиева. Председатель профсоюзного комитета университета доц. Неймат Ибаев приветствовал участников и рассказал о неоценимых заслугах Гейдара Алиева, основателя и строителя независимого Азербайджанского государства. Он отметил, что общенациональный лидер уделял особое внимание развитию науки и образования и мобилизовал ресурсы на всех уровнях государственного управления во имя построения образованного общества. Неймат Ибаев подчеркнул, что общенациональный лидер Гейдар Алиев всегда заботливо относился к молодежи, и что молодежная политика является ключевым компонентом государственной политики, которую успешно проводит Президент Ильхам Алиев.
Касаясь важности проведения интеллектуальной игры, доц. Неймат Ибаев сказал, что конкурс повысит интерес учащихся к различным предметам, продемонстрирует уровень их подготовки по этим предметам. Также интеллектуальная игра позволит выявить талантливую молодежь и мотивировать их к занятиям наукой. Он пожелал командам успехов.
В интеллектуальной игре, состоящей из 3-х туров, соревновались 7 команд. По итогам команда факультета истории и географии заняла первое место, команда факультета экономики и управления – второе, а команда филологического факультета – третье.