Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununa start verildi
Mayın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə  təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” populyar intellektual oyununa start verildi.
Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildikdən sonra  universitetin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Nemət İbayev çıxış edərək iştirakçıları salamladı və müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi və qurucusu olan dahi şəxsiyyət  Heydər Əliyevin ölkə təhsilinin inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən danışdı.  Ümummilli liderin dövlət idarəçiliyinin bütün mərhələlərində elm və təhsilin inkişafına xüsusi qayğı ilə yanaşdığını, bilikli cəmiyyət naminə bütün imkanlarını səfərbər etdiyini bildirdi. Ulu öndər Heydər Əliyevin həmişə gənclərə güvəndiyini, onlara etimad göstərdiyini, gənclər siyasətinin dövlət siyasətinin əsas tərkib hissəsi olduğunu bildirərək bu siyasətin  Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırdı.
Keçirilən intellektual oyunun  əhəmiyyətinə toxunan Nemət İbayev bu yarışın tələbələrin müxtəlif fənlərə marağının artırılmasına, həmçinin həmin fənlər üzrə onların hazırlıq səviyyəsinin nümayiş etdirilməsinə şərait yaratdığını, istedadlı gənclərin aşkara çıxarılmasına xidmət etdiyini bildirərək gənclərimizin daha yüksək səviyyədə yetişməsinə xidmət edəcəyintəkan verəcəyinə, onlarda elmi motivasiya hissini gücləndirəcəyinə və gələcək uğurlara istiqamətləndirəcəyinə əminliyini bidirdi, komandalara uğurlar arzuladı.
Sonra yarışa  start verildi. 7 komanda 3 turdan ibarət birinciliyin qalibi olmaq uğrunda mübarizə apardılar. Nəticələrə əsasən Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası birinci, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komadası ikinci, Filologiya fakültəsinin komandası isə üçüncü oldu.

Yerləşdirilmə tarixi : 06 May 2022 16:45
Dedicated to the 99th anniversary of national leader Heydar Aliyev, “What? Where? When?" popular intellectual game started  with the joint organization of the Student Trade Union Committee and the Student Youth Organization.
After a minute of silence in memory of national leader Heydar Aliyev, chairman of the Trade Union Committee of the University, associate professor Nemat Ibayev greeted the participants and spoke about the invaluable services of Heydar Aliyev  the founder of the independent Azerbaijani state. He said the national leader paid special attention to the development of science and education at all stages of public administration and mobilized all his resources for the sake of an educated society. Noting that national leader Heydar Aliyev always trusted  the youth, he noted that youth policy was a key component of state policy, which was successfully continued by President Ilham Aliyev.
Touching upon the importance of the intellectual game, Nemat Ibayev said that the competition will increase students' interest in various subjects, as well as demonstrate their level of preparation in those subjects, identify talented young people, help our youth grow, strengthen their sense of scientific motivation and future success. He expressed confidence that he would direct and wished success to the teams.
Then the competition started. 7 teams competed to win the championship consisting of 3 rounds. According to the results, the team of the faculty of History and geography was the first, the team of the faculty of Economics and Management was the second  and the team of the faculty of Philology was the third.