Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları Mərkəzi Bankın təlimlərində iştirak etdilər
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşları üçün  26‒29 aprel 2022-ci il tarixlərində “Maliyyə  savadlılığı” mövzusunda maarifləndirmə təlimi keçirdi.
Təlim müddətində Mərkəzi  Bankın  İstehlakçılarla İş Departamentinin Maliyyə savadlılığı şöbəsinin böyük mütəxəssisi Lamiyyə Qaralova tərəfindən “İzafi borclanma”, “Sığorta anlayışı”, “Zaminlik”,  “Rəqəmsal ödəniş trendləri”  mövzusunda  ətraflı şəkildə  şərhlər verilmişdir.
Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin  İqtisadiyyat və idarəetmə fakultəsinin əməkdaşları: dosent Dilarə  Əmiraslanova; baş müəllimlər: Şəhla Cəmilzadə, Elnarə Məmmədova, Şəlalə Məmmədova; assistentlər: Səmirə Seyidova, Nihad Hüseynov; böyük laborant Gülşən Hüseynzadə; magistrantlar: Türkan Seyfullayeva, Könül Behbudova və Aysel Nəsirova iştirak etmişlər.

Home | News | Employees of SSU participated in the trainings of the Central Bank
The Central Bank of the Republic of Azerbaijan held an awareness-raising training on “Financial literacy” for employees of higher education institutions on April 26-29, 2022.
During the training, Lamiya Garalova, senior specialist of  financial literacy of the Central Bank's Consumer Affairs Department gave detailed comments on “Excessive Borrowing”, “Insurance Concept”, “Guarantee”, and “Digital Payment Trends”.
Employees of the faculty of Economics and Management of Sumgayit State Universit participated in the training- associate professors Dilara Amiraslanova, senior teachers Shahla Jamilzade, Elnara Mammadova, Shalala Mammadova, assistants Samira Seyidova, Nihad Huseynov, senior laboratory assistant Gulshan Huseynzade, masters Turkan Seyfullayeva, Konul Behbudova and Aysel Nasirova.