Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları Mərkəzi Bankın təlimlərində iştirak etdilər
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşları üçün  26‒29 aprel 2022-ci il tarixlərində “Maliyyə  savadlılığı” mövzusunda maarifləndirmə təlimi keçirdi.
Təlim müddətində Mərkəzi  Bankın  İstehlakçılarla İş Departamentinin Maliyyə savadlılığı şöbəsinin böyük mütəxəssisi Lamiyyə Qaralova tərəfindən “İzafi borclanma”, “Sığorta anlayışı”, “Zaminlik”,  “Rəqəmsal ödəniş trendləri”  mövzusunda  ətraflı şəkildə  şərhlər verilmişdir.
Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin  İqtisadiyyat və idarəetmə fakultəsinin əməkdaşları: dosent Dilarə  Əmiraslanova; baş müəllimlər: Şəhla Cəmilzadə, Elnarə Məmmədova, Şəlalə Məmmədova; assistentlər: Səmirə Seyidova, Nihad Hüseynov; böyük laborant Gülşən Hüseynzadə; magistrantlar: Türkan Seyfullayeva, Könül Behbudova və Aysel Nəsirova iştirak etmişlər.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в тренингах Центрального банка
26-29 апреля 2022 года Центральный банк Азербайджанской Республики провел тренинг «Финансовая грамотность» для сотрудников высших учебных заведений.
На тренинге старший специалист отдела финансовой грамотности департамента по работе с потребителями Центрального банка Ламия Гаралова подробно рассказала о таких понятиях как «Чрезмерное заимствование», «Концепция страхования», «Гарантия» и «Тенденции цифровых платежей».
На тренинге Сумгаитский государственный университет представляли сотрудники факультета экономики и управления доц. Диляра Амирасланова, старшие преподаватели Шахла Джамилзаде, Эльнара Мамедова, Шалала Мамедова, ассистенты Самира Сеидова, Нихад Гусейнов, ст. лаб. Гюльшан Гусейнзаде, магистранты Тюркан Сейфуллаева, Кёнуль Бехбудова и Айсель Насирова.