SDU və APFM arasında memorandum imzalandı
Aprelin 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi ilə Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinin akkreditasiyasına əsasən Peşəkar Mühasib Təşkilatı kimi fəaliyyət göstərən Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyası arasında əməkdaşlıq barədə memorandum imzalandı.
Tədbiri giriş sözü ilə Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev açaraq qonaqları və iştirakçıları salamladı. Loğman Abdullayev ikitərəfli əməkdaşlığı əhatə edəcək memorandumun imzalanmasının xüsusi əhəmiyyətini əhatəli şəkildə şərh etdi.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva öz çıxışında SDU ilə APFM arasında səmərəli əməkdaşlığın genişlənməsindən məmnunluğunu ifadə etdi və iki müəssisə arasında bağlanan memorandumun əhəmiyyətindən danışaraq gələcəkdə tələbələrin ali təhsil aldıqları ixtisasa uyğun fəaliyyət göstərmələrində bu kimi əməkdaşlığın üstün cəhətlərini diqqətə çatdırdı. Qeyd etdi ki, 60 illik yubileyinə hazırlaşan Sumqayıt Dövlət Universiteti milli şüurun formalaşmasında, gənclərin vətənpərvər ruhda tərbiyə olunmasında, peşəkar kadrlar hazırlanmasında mühüm xidmətlər göstərir.
Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Nuriyyə Novruzova ikitərəfli əməkdaşlıq üçün yaradılan şəraitə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəhbərliyinə təmsil etdiyi kollektiv adından minnətdarlıq etdi. Nuriyyə Novruzova imzalanan bu əməkdaşlığın dövlətimizin və təhsilimizin inkişafına verəcəyi töhfədən bəhs etdi və hər iki tərəfə uğurlar arzuladı.
Tədbirdə qeyd edildi ki, memorandumun əsas məqsədi tərəflər arasında iqtisadiyyat, maliyyə, mühasibat uçotu və vergi qanunvericiliyi üzrə ixtisas biliklərinin yüksəldilməsi, müxtəlif aktual mövzular üzrə elmi-tədqiqatların aparılması, birgə tədbirlərin, məsləhətləşmə və ekspertizaların keçirilməsi, məlumat mübadiləsi, regional və beynəlxalq əlaqələrin qurulmasına tərəflərin hər birinin peşəkar imkanlarının genişləndirilməsi, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi və möhkəmləndirilməsi istiqamətində öz səylərini birləşdirməkdən ibarətdir.
Tədbirdə APFM-in sədr müavinləri: Rauf Rzayev, Rəşad Əsgərov, APFM-in Təhsil komitəsinin sədri Sevil Babayeva, Biznesin təşkili və menecment kafedrasının baş müəllimi Səxavət Məmmədova, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının baş müəllimləri: Bəxtiyar Davudov, Mehman Əhmədzadə, Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş müəllimi Almaz Həmidova və fakültənin tələbələri: Nuriyyə Hüseynova, Namiq Nəcəfov çıxış edərək imzalanacaq ikitərəfli müqavilənin əhəmiyyəti haqqında fikirlərini bildirdilər. Yaradılan şəraitə görə Sumqayıt Dövlət Universiteti və APFM-in rəhbərliyinə minnətdarlıq etdilər.
Sənədi İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva və Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Nuriyyə Novruzova imzaladılar.

Главная страница | Новости | Подписан договор между СГУ и АPFM
26 апреля в Сумгаитском государственном университете был подписан договор между факультетом Экономики и управления и функционирующей на основе аккредитации Министерства финансов АР как Организация профессиональных бухгалтеров, Азербайджанской профессиональной ассоциаций финансовых менеджеров (АPFM).
Мероприятие открыл зав. кафедрой финансов и бухгалтерского учета, доцент Логман Абдуллаев. Он поприветствовал гостей и участников и рассказал о двустороннем сотрудничестве и значении подписанного договора.
Декан факультета Экономики и управления доцент Айнура Яхъяева выразила удовлетворение по поводу эффективного сотрудничества между СГУ и АPFM и отметила, что договор, подписанный между двумя учреждениями, поможет студентам работать в будущем по полученной профессии. Было подчеркнуто, что Сумгаитский государственный университет, готовящийся отметить свой 60-летний юбилей, имеет большие заслуги в формировании у студентов национального сознания, воспитании чувства патриотизма у студентов, подготовке профессиональных кадров.
Председатель управленческого состава Азербайджанской профессиональной ассоциации финансовых менеджеров Нурия Новрузова выразила благодарность руководству СГУ от имени представляемого ею коллектива, за двустороннее сотрудничество.  Она отметила, что это сотрудничество внесет свой вклад в развитие нашего государства и образования.
Было отмечено, что основной целью договора является расширение знаний студентов об экономике, финансах, бухгалтерском учете и налоговом законодательстве, проведение научных исследований по актуальным темам, проведение совместных мероприятий, консультаций и экспертиз, обмен информацией и т.д.
На мероприятии своё отношение к подписываемому договору выразили заместители председателя АPFM Рауф Рзаев, Рашад Аскеров, председатель комитета по образованию Севиль Бабаева, ст. председатель кафедры организации бизнеса и менеджмента Сахават Мамедова, ст. преподаватели кафедры финансов и бухгалтерского учета Бахтияр Давудов, Мехман Ахмедзаде, ст. преподаватель кафедры мировой экономики и маркетинга Алмаз Гамидова, студенты факультета Нурия Гусейнова и Намиг Наджафов. Они выразили благодарность руководству СГУ и АPFM.
Договор о сотрудничестве подписали декан факультета доц. Айнура Яхъяева и председатель правления Азербайджанской профессиональной ассоциации финансовых менеджеров Нурия Новрузова.