Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulin Sumqayıt Dövlət Universitetində oldu
25‒26 aprel tarixində Rusiya Federasiyası və Azərbaycan Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq sahəsində hökümətlərarası komissiyanın növbəti iclası çərçivəsində Rusiya‒Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Rusiya tərəfdən həmsədri, Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru Oleq Aleksandroviç Baulin və Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru, Rusiya–Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Azərbaycan tərəfdən həmsədri professor Elxan Hüseynov arasında Assosiasiyanın 3-cü Forumunun keçirilməsi məsələsi müzakirə olundu.
Səfər çərçivəsində Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulinin Sumqayıt Dövlət Universitetinin professor-müəllim heyəti ilə görüşü keçirildi.
Görüşün əsas məqsədi Rusiya‒Azərbaycan universitetləri çərçivəsində bundan sonrakı əməkdaşlığı daha da gücləndirmək, 2021-ci il ərzində bu istiqamətdə görülmüş işlərin hesabat xarakterli məlumatını çatdırmaq və 2022-ci il üçün nəzərdə tutulmuş addımların birgə müzakirəsi idi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru, Rusiya –Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Azərbaycan tərəfdən həmsədri professor Elxan Hüseynov qonağı salamlayaraq, onu universitetimizdə görməkdən məmnun olduğunu bildirdi.
Daha sonra Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru O.A.Baulin “2022-ci ilin prioritetləri” mövzusunda geniş təqdimatla çıxış edərək, hər iki universitet arasında mümkün olan birgə tədqiqat-nəşr, tələbə-müəllim mobilliyi, layihələr çərçivəsində yeni tərəfdaşlıq imkanlarından danışdı.
Rektor Elxan Hüseynov Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin təhsildə innovasiya və əcnəbi tələbə qəbulu sahəsində geniş təcrübəsinin olduğunu vurğuladı və bu imkanlardan yararlanmaq barədə universitetin aidiyyatı inzibati struktur rəhbərlərinə tövsiyələr verdi.

Главная страница | Новости | Ректор Уфимского государственного нефтяного технического университета О.А.Баулин побывал в Сумгаитском государственном университете
Ректор Уфимского государственного нефтяного технического университета О.А.Баулин побывал в Сумгаитском государственном университете
25-26 апреля в рамках очередного заседания межгосударственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой, состоялось обсуждение о проведении III форума Ассоциации. В обсуждении приняли участие сопредседатель Ассоциации Российско-Азербайджанских университетов со стороны России, ректор УГНТУ Олег Александрович Баулин и сопредседатель Ассоциации со стороны Азербайджана, ректор СГУ, профессор Эльхан Гусейнов.
В рамках визита ректор УГНТУ О.А.Баулин провел встречу с профессорско-преподавательским составом Сумгаитского государственного университета.
Мероприятие со вступительным словом открыл ректор СГУ, сопредседатель Ассоциации Российско-Азербайджанских университетов со стороны Азербайджана профессор Эльхан Гусейнов. Он поприветствовал гостя и выразил глубокое удовлетворение по поводу его пребывания в СГУ.
Далее с подробной презентацией о приоритетах 2022-го года выступил ректор УГНТУ О.А.Баулин. Он рассказал о возможной совместной исследовательско-издательской работе, студенческо-преподавательской мобильности и новых партнерских возможностях в рамках проектов.
Ректор СГУ Эльхан Гусейнов отметил, что УГНТУ обладает большим опытом в области инноваций в образовании и приема на учебу иностранных студентов. Он рекомендовал руководителям соответствующих административных структур воспользоваться возможностями по использованию в работе опыта УГНТУ.