Əsas səhifə | Xəbərlər | Hörmətli KİV nümayəndələri...
Bəzi saytların verdiyi məlumata görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin qarşısında bıçaqlanma hadisəsi baş verib. Qeyd edək ki, IV kurs tələbələri dərsə gəlmir, onlar istehsalat təcrübəsində olurlar. Məlum hadisə isə aprelin14-də Sumqayıt şəhər Yaşıldərə massivi ərazisində baş verib.
Məlumat üçün bildirək  ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin IV kurs (516-cı qrup) tələbəsi Əliyeva Aydan Rövşən qızı aprelin 14-də istehsalat təcrübəsindən qayıdan zaman Sumqayıt şəhər Yaşıldərə massivi ərazisində keçmiş nişanlısı, xalası oğlu tərəfindən bıçaqlanmışdır. Çoxsaylı xəsarətlər alan qız xəstəxanaya çatdırılıb.
Qeyd edək ki, tələbə Əliyeva Aydan Rövşən qızı nümunəvi tələbələrdən biridir. Hal-hazırda vəziyyəti qənaətbəxşdir.

Главная страница | Новости | Уважаемые представители СМИ...
Некоторые сайты сообщают, что перед зданием Сумгаитского государственного университета произошел инцидент с ножевым ранением. считаем необходимым отметить, что студенты четвертого курса не приходят на занятия, т.к. проходят производственную практику. Известный инцидент произошел 14 апреля в жилом массиве Сумгаита Яшылдере.
Отметим, что студентка 4 курса Сумгаитского государственного университета, физико-энергетического факультета (516 группа) Алиева Айдан Ровшан гызы 14 апреля в жилом массиве Яшылдере, возвращаясь с производственной практики, подверглась нападению со стороны своего двоюродного брата, бывшего жениха, и получила ножевые ранения. Девушку доставили в больницу с множественными травмами.
Следует отметить, что студентка Алиева Айдан Ровшан гызы одна из примерных студенток нашего университета. В настоящее время состояние ее здоровья удовлетворительное.