Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı ADA Universitetində yaradılan Beyin Mərkəzinin üzvü seçildi
Yerləşdirilmə tarixi : 16 Aprel 2022 14:58
SDU-nun əməkdaşı ADA Universitetində yaradılan Beyin Mərkəzinin üzvü seçildi
Aprelin 15-də ADA universitetində Institute of  Diplomacy and Development (Siyasət və İnkişaf İnstitutu) Beyin Mərkəzinin fəaliyyətinə start verilmişdir. İnstitutun idarə heyətinin tərkibinə idarə heyətinin rəhbəri, ADA Universitetinin təsisçisi və rektoru professor Hafiz Paşayev, Qəyyumlar Şurasının direktoru, ADA universitetinin icraçı prorektoru Fariz İsmayılzadə, tədqiqat qrupunun rəhbəri, Serbiyadan olan mütəxəssis Damjan Krnjevic Miskovic daxildir.
Beyin Mərkəzinin məqsədi Azərbaycanda ictimai-siyasi istiqamətdə aparılan araşdırmaların mükəmməlləşdirilməsidir. Eyni zamanda institutun ingilis dilində dərc olunan “İpək yolu regionunda siyasət perspektivləri” jurnalı qonaqlara təqdim olundu.
Müxtəlif ali təhsil müəssisələrinin və mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələrindən ibarət tədqiqat qrupunun tərkibinə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva da daxil edilmişdir.

Главная страница | Новости | Сотрудник СГУ избран членом Мозгового центра, созданного в Университете АДА
Сотрудник СГУ избран членом Мозгового центра, созданного в Университете АДА
15 апреля дан старт работе Мозгового центра Institute of Diplomacy and Development (Институт политики и развития) в Университете АДА. В состав управленческого аппарата института входят его руководитель, ректор и учредитель Университета АДА, профессор Хафиз Пашаев, директор Попечительского совета, исполнительный проректор Университета АДА Фариз Исмаилзаде, руководитель исследовательской группы, специалист из Сербии Дамжан Крнжевич Мискович.
Целью Мозгового Центра является совершенствование исследований, проводимых в Азербайджане в общественно-политическом направлении. Одновременно гостям был презентован журнал Института «Перспективы политики в регионе Шелкового пути».
В состав исследовательской группы наряду с представителями вузов и центральных исполнительных органов вошла и зав. Отделом международного сотрудничества и иностранных студентов Сумгаитского государственного университета Садагат Фатуллаева.