Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik yubileyinə həsr olunmuş IV debat-natiqlik turnirinə start verildi
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Aprel 2022 20:00
SDU-nun 60 illik yubileyinə həsr olunmuş IV debat-natiqlik turnirinə start verildi
Aprelin 9-da Tələbə Gənclər Təşkilatı və Debat klubunun təşkilatçılığı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin  60 illik yubileyinə həsr olunmuş “Şəxsi inkişaf üçün ali təhsil labüddür” mövzusunda debat-natiqlik turniri keçirildi.
Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Elmar Xəlilov iştirakçıları salamladı, qeyd etdi ki, hər bir cəmiyyətin inkişafında elmin müstəsna əhəmiyyəti vardır. Bu gün biliklərə əsaslanan cəmiyyətin qurulmasını hədəfləyən ölkəmizdə elmin inkişafına xüsusi önəm verilir, elmi fəaliyyət sahəsi üzrə təhsil alan və çalışan insanlara yüksək diqqət və qayğı göstərilir. Müasir dövrün tələblərinə uyğun yüksəkixtisaslı elmi kadrların hazırlanması ali təhsil müəssisələri qarşısında duran prioritet vəzifələrdən biri hesab edilir. Dosent Elmar Xəlilov belə tədbirlərin müasir Azərbaycan gəncliyinin inkişafına böyük töhfə olduğunu bildirdi.
Debat klubunun sədri Emil Məmmədov turnir haqqında hesabat verdi. Qeyd etdi ki, Debat Forumunda 36 komanda iştirak etdi. Yarışı universitetimizin tələbələrindən ibarət hakimlərlə yanaşı, Debat Vətəndaş Cəmiyyətinin hakimləri idarə etdilər.

Главная страница | Новости | В СГУ состоялся IV дебатный турнир, посвященный 60-летию Сумгаитского государственного университета
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Апрель 2022 20:00
В СГУ состоялся IV дебатный турнир, посвященный 60-летию Сумгаитского государственного университета
9 апреля Студенческая молодежная организация и Дебатный клуб организовали турнир «Роль высшего образования в развитии личности», посвященный 60-летию Сумгаитского государственного университета.
Участников приветствовал председатель Комитета свободных профсоюзов университета доц. Эльмар Халилов. Он отметил, что в развитии любого общества большое значение имеет наука и образование. Поэтому подготовка высококвалифицированных научных кадров в соответствии с требованиями современности считается одной из приоритетных задач, стоящих перед высшими учебными заведениями. Доц. Эльмар Халилов отметил, что такие мероприятия являются важной частью процесса развития современной азербайджанской молодежи.
О ходе турнира рассказал председатель Дебатного Клуба Эмиль Мамедов. Он сообщил, что в дебатном турнире приняли участие 36 команд. За турниром наблюдали судьи из представителей Гражданского общества дебатов, а также студентов нашего университета.