Əməkdaşlarımız ADA-da keçirilən ATM-lərin prorektor və daxili keyfiyyət təminatından məsul struktur rəhbərləri ilə olan görüşdə iştirak etdilər
Yanvarın 28-də Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) ali təhsil müəssisələrində daxili keyfiyyət təminatına dəstək məqsədilə növbəti tədbir təşkil etdi. TKTA və ADA Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə 32 müxtəlif ali təhsil müəssisəsinin prorektor və daxili keyfiyyət təminatından məsul struktur rəhbərləri iştirak etdilər. Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova təmsil etdilər.
Görüşün əsas məqsədi ali təhsil müəssisələrinin daxili keyfiyyət təminatı sisteminin qurulması sahəsindəki təcrübələrinin təkmilləşdirilməsi və artıq formalaşmaqda olan daxili keyfiyyət təminatı strukturlarına (bölmələrinə) dəstəyin təmin olunmasıdır.
Görüşün əvvəlində ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə və TKTA-nın idarə heyətinin sədri Ülkər Səttarova görüş iştirakçılarını salamladılar. Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov, Akkreditasiya və lisenziya şöbəsinin müdiri Elmar Mustafayev görüş iştirakçılarını keçirilmiş tələbə sorğusunun, eləcə də 15 ATM-də öncəki akkreditasiya zamanı verilmiş tövsiyələrin icrasının monitorinqinin nəticələri ilə tanış etdilər.
Daha sonra isə ADA Universiteti və Bakı Ali Neft Məktəbi öz daxili keyfiyyət təminatı modellərini tədbir iştirakçılarına təqdim etdilər.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие во встрече проректоров вузов и руководителей структур по обеспечению внутреннего качества, проводимой в АДА
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Январь 2022 10:32
Сотрудники СГУ приняли участие во встрече проректоров вузов и руководителей структур по обеспечению внутреннего качества, проводимой в АДА
28 января Агентство по обеспечению качества в образовании (АОКА) организовало очередное мероприятие с целью поддержки обеспечения качества образования. Во встрече, которая была организована при поддержке Университета АДА, приняли участие проректоры и руководители ответственных структур по обеспечению внутреннего качества.
Сумгаитский государственный университет в мероприятии представляли директор Учебно-методического центра университета Фаиг Ширинов и зав. Отделом обеспечения качества Нармин Гасанова.
Целью мероприятия являлось совершенствование опыта в области создания системы обеспечения внутреннего качества и поддержка уже формирующихся структур (отделов) по обеспечению внутреннего качества.
Вначале участников встречи поприветствовали проректор Университета АДА Фариз Исмаилзаде и председатель управленческого аппарата Улькер Саттарова.
Зав. Отделом обучения и методология АОКА Асиман Ильясов и Зав. Отделом аккредитации и лицензии Эльмар Мустафаев ознакомили участников с результатами проведенного опроса студентов и мониторинга исполнения рекомендаций, данных перед аккредитаций в 15-ти вузах.
Затем Университет АДА и Бакинская высшая нефтяная школа представили участникам свои модели обеспечения внутреннего качества.