Əməkdaşlarımız ADA-da keçirilən ATM-lərin prorektor və daxili keyfiyyət təminatından məsul struktur rəhbərləri ilə olan görüşdə iştirak etdilər
Yanvarın 28-də Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) ali təhsil müəssisələrində daxili keyfiyyət təminatına dəstək məqsədilə növbəti tədbir təşkil etdi. TKTA və ADA Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilən görüşdə 32 müxtəlif ali təhsil müəssisəsinin prorektor və daxili keyfiyyət təminatından məsul struktur rəhbərləri iştirak etdilər. Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova təmsil etdilər.
Görüşün əsas məqsədi ali təhsil müəssisələrinin daxili keyfiyyət təminatı sisteminin qurulması sahəsindəki təcrübələrinin təkmilləşdirilməsi və artıq formalaşmaqda olan daxili keyfiyyət təminatı strukturlarına (bölmələrinə) dəstəyin təmin olunmasıdır.
Görüşün əvvəlində ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə və TKTA-nın idarə heyətinin sədri Ülkər Səttarova görüş iştirakçılarını salamladılar. Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov, Akkreditasiya və lisenziya şöbəsinin müdiri Elmar Mustafayev görüş iştirakçılarını keçirilmiş tələbə sorğusunun, eləcə də 15 ATM-də öncəki akkreditasiya zamanı verilmiş tövsiyələrin icrasının monitorinqinin nəticələri ilə tanış etdilər.
Daha sonra isə ADA Universiteti və Bakı Ali Neft Məktəbi öz daxili keyfiyyət təminatı modellərini tədbir iştirakçılarına təqdim etdilər.

OUR EMPLOYEES PARTICIPATED IN THE MEETING HELD AT ADA WITH THE VICE-RECTORS OF ATMS AND HEADS OF STRUCTURES RESPONSIBLE FOR INTERNAL QUALITY ASSURANCE
On January 28, Quality Assurance Agency in Education organized the event in order to support internal quality assurance in higher education institutions. The meeting, organized by AQAE and ADA University, was attended by vice-rectors of 32 different higher education institutions and heads of departments who are responsible for internal quality assurance. Sumgayit State University was represented at the event by Faig Shirinov, Director of the Teaching Methodological Center, and Narmin Hasanova, Head of the Quality Assurance Department.
The main purpose of the meeting is to improve the experience of higher education institutions in building an internal quality assurance system and to provide support to existing internal quality assurance structures (departments).
At the beginning of the meeting, ADA University Vice-Rector Fariz Ismayilzadeh and the Chairman of the Board of QAAE Ulker Sattarova greeted the participants.
Asiman Ilyasov, Head of the Training and Methodology Department of the Quality Assurance Agency in Education, and Elmar Mustafayev, Head of the Accreditation and Licensing Department, briefed the participants on the results of the student survey and monitoring of the implementation of recommendations made during the previous accreditation at 15 HECs.
Then ADA University and Baku Higher Oil School presented their internal quality assurance models to the event participants.