Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Marketinq nədir?” mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Dekabr 2021 16:49
Tələbələrimiz “Marketinq nədir?” mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak etdilər
Dekabrın 17-si İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı və aktiv tələbə heyətinin iştirakı ilə “Marketinq nədir?” mövzusunda dəyirmi masa keçirildi. Tədbirin təşkilində məqsəd ölkədə baş vermiş marketinq hadisələrinin müzakirəsi, problemlərin araşdırılması və eyni zamanda tələbələrin bu sahə üzrə biliklərinin təkmilləşdirilməsidir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Tayfun Hacılı təşkilatın fəaliyyəti və bu tip tədbirlərin aktuallığından danışdı. Azərbaycanda bilik iqtisadiyyatının qurulması prosesində elmin və innovasiyaların tətbiqi çərçivəsində marketinqin rolundan bəhs etdi. Qeyd etdi ki, marketinq bazar iqtisadiyyatının əsasını təşkil edir.
Daha sonra məruzəçi Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının assistenti Nihad Hüseynov tələbələrə marketinqlə bağlı geniş formada məlumat verdi. Tədbir müzakirələrlə davam etdi.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ приняли участие в круглом столе «Что такое маркетинг?»
17 декабря на факультете экономики и управления прошел круглый стол «Что такое маркетинг?», организованный Студенческой молодежной организацией. Цель мероприятия - обсудить маркетинговые события в стране, изучить проблемы маркетинга и одновременно улучшить знания студентов в этой области.
Открывая мероприятие, председатель Студенческой молодежной организации Тайфун Гаджилы рассказал о деятельности организации и актуальности подобных мероприятий. Он отметил роль маркетинга в применении научных инноваций в процессе построения экономики в Азербайджане. Он подчеркнул, что маркетинг - это основа рыночной экономики.
Затем ассистент кафедры мировой экономики и маркетинга Нихад Гусейнов дал студентам подробную информацию о маркетинге. Мероприятие продолжилось дискуссией по теме.