Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Marketinq nədir?” mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Dekabr 2021 16:49
Tələbələrimiz “Marketinq nədir?” mövzusunda keçirilən dəyirmi masada iştirak etdilər
Dekabrın 17-si İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı və aktiv tələbə heyətinin iştirakı ilə “Marketinq nədir?” mövzusunda dəyirmi masa keçirildi. Tədbirin təşkilində məqsəd ölkədə baş vermiş marketinq hadisələrinin müzakirəsi, problemlərin araşdırılması və eyni zamanda tələbələrin bu sahə üzrə biliklərinin təkmilləşdirilməsidir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Tayfun Hacılı təşkilatın fəaliyyəti və bu tip tədbirlərin aktuallığından danışdı. Azərbaycanda bilik iqtisadiyyatının qurulması prosesində elmin və innovasiyaların tətbiqi çərçivəsində marketinqin rolundan bəhs etdi. Qeyd etdi ki, marketinq bazar iqtisadiyyatının əsasını təşkil edir.
Daha sonra məruzəçi Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının assistenti Nihad Hüseynov tələbələrə marketinqlə bağlı geniş formada məlumat verdi. Tədbir müzakirələrlə davam etdi.

Home | News | OUR STUDENTS PARTICIPATED IN A ROUND TABLE ON "WHAT IS MARKETING?"
On December 17, the Faculty of Economics and Management hosted a round table on "What is Marketing?" with the organization of the Student Youth Organization and the active participation of students. The purpose of the event is to discuss marketing events in the country, investigate problems and at the same time improve students' knowledge in this field.
Opening the event, Chairman of the Student Youth Organization Tayfun Hajili spoke about the activities of the organization and the relevance of such events. He spoke about the role of marketing in the application of science and innovation in the process of building a knowledge economy in Azerbaijan. He noted that marketing is the basis of a market economy.
Then, the speaker, Nihad Huseynov, Assistant Professor of World Economy and Marketing, briefed the students on marketing. The event continued with discussions.